Програма підтримки економічної стійкості України
травень 2024 — дотепер

Illustration

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps спільно з партнерською організацією ГО «Вест Юкрейн Діджитал» починає другу фазу Програми підтримки економічної стійкості України, яка допомагає відновити бізнес-діяльність та/або розширити малий та середній бізнес, що постраждав від війни.
Програма поширюється на бізнес, який був релокований до Дніпропетровської області, м. Києва та Київської області, або місцевий бізнес, що постраждав від наслідків війни та потребує коштів для відновлення або розширення своєї діяльності.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі.
Очікується, що завдяки отриманій допомозі бізнес зможе відновити та/або розширити свою діяльність з фокусом на створення або збереження робочих місць для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалого від війни населення.
Середній розмір фінансової допомоги складає 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ, що надається на придбання виробничих основних засобів.
Одержувач допомоги має здійснити облік, повний розрахунок та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.
Умови участі в програмі:● офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;● створення або збереження мінімум трьох робочих місць для ВПО або постраждалого населення;● інвестиція власних коштів до 50% від суми фінансової допомоги.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі за критеріями:● чітка аргументація необхідності надання фінансової допомоги;● відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми підтримки;● життєздатність бізнес-ідеї, яка передбачає збільшення прибутку в результаті впровадження;● реалістичність бізнес-плану та чітке розуміння його імплементації;● релевантний досвід ведення бізнесу;● відсутність зауважень до ділової репутації заявника.
Для подання заявки на участь у програмі достатньо заповнити анкету після реєстрації на головній сторінці сайту.
Якщо вам потрібна консультація щодо програми та подачі заявки, ви можете звернутись:- за електронною адресою moc.liamg%40tseuqer.duw- за номером телефону: +380973421646- за формою зворотнього зв’язку 
Детальніше ознайомитись з умовами програми, критеріями відбору учасників та подати онлайн-заявку для участі можна на сайті.
Впровадження проєкту здійснює громадська організація «Вест Юкрейн Діджитал».Програма підтримки економічної стійкості України реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC)

Illustration

22.05.2024

Національна програма «Траєкторія» для ветеранів, військових та другого з подружжя: отримайте грант на розвиток власної справи
Стартує національна освітньо-грантова програма «Траєкторія» для ветеранів, військових та другого з подружжя.
Мета Програми — надати підприємцям-початківцям базові знання, практичні поради та фінансову підтримку для започаткування й розвитку власної справи. Програму ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора».
За результатами навчання та представлених бізнес-проєктів 50 учасників отримають на конкурсній основі по 100 000 гривень фінансової підтримки на започаткування або розвиток власної справи. Дедлайн подання заявок — 16 червня 23:59.
«Сильні люди створюють найкраще майбутнє! Головне — задати правильну траєкторію. Мені та команді Мінветеранів дуже імпонує цей принцип, закладений у суть програми. І ми вже дотримуємося його, пропонуємо та втілюємо проєкти, інструменти, які дадуть поштовх для застосування унікальних знань та навичок і стануть стимулом для розвитку. Адже ми сприймаємо кожного ветерана і кожну ветеранку, які вже сьогодні повертаються до цивільного життя, як лідерів, як драйверів економіки, спроможних генерувати ідеї та втілювати їх. І прикладів вже є чимало. Український ветеранський фонд Мінветеранів надав грантів на понад 500 проєктів для розвитку власної справи — від кав’ярні до надання психологічної допомоги побратимам і посестрам. Тож попит є, будемо разом допомагати реалізовувати», — говорить в. о. Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.
Участь у Програмі можуть взяти:● ветерани (особи, що мають статус УБД)● військові (особи, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації)● другий з подружжя (офіційний чоловік / дружина ветеранів або військових, зокрема загиблих, зниклих безвісти та полонених)
«У Мінцифрі ми активно працюємо над цифровою трансформацію бізнесу. Ініціюємо освітньо-грантові програми, впроваджуємо нові цифрові сервіси та послуги. Також підтримуємо ініціативи партнерів, спрямовані на розвиток підприємницьких здібностей українців. Серед таких ініціатив — новий акселератор “Траєкторія”. Він покликаний надати ветеранам, військовослужбовцям та членам їх сімей ресурси й інструменти для втілення підприємницьких амбіцій. За результатами дослідження 64% ветеранів та чинних військовослужбовців хочуть відкрити власну справу. Тож наша спільна мета — підтримати їх на цьому шляху та створити умови для успішного розвитку малого й середнього бізнесу в Україні», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
При відборі заявок пріоритет матимуть бізнеси, що виробляють кухонний інвентар, метал для кухні, текстиль, рушники, одяг, аксесуари, іграшки, товари з пластику, та швейні підприємства.
*Ви можете подати заявку на участь у Програмі, навіть якщо ваша діяльність не входить у перелік пріоритетних галузей.
Навчання проходитиме в онлайн-форматі та міститиме теоретичну й практичну частину. Під час першого теоретичного етапу учасники відвідають вебінар з розробки бізнес-плану, лекції від ветеранів-підприємців та заняття з психологом. На другому практичному етапі майбутні підприємці складатимуть бізнес-план та отримають індивідуальні консультації від експертів.
«Ми віримо, що підтримка підприємців, особливо тих, хто має унікальний досвід та навички, є ключем до побудови сильного економічного майбутнього. Оскільки це суперлюди теперішнього та майбутнього з унікальним досвідом витривалості, дисциплінованості, командної гри і жаги до результатів», — зазначив Генеральний директор мережі мультимаркетів «Аврора» Тарас Панасенко.
Дізнатися більше про проєкт та подати заявку на участь можна на лендингу Програми за посиланням.
Дедлайн подання заявки — 16 червня 2024 року.
Освітньо-грантову програму «Траєкторія» ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора». Національний проєкт втілюється за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Міністерства у справах ветеранів і Офісу з розвитку підприємництва та експорту, за сприяння UNDP в Україні та Уряду Швеції, Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Illustration

16.04.2024

Стартує національна освітня програма «Світанок» з виходу на міжнародний ринок
У 2023 році обсяги українського експорту зросли та становили майже 100 млн тонн товарів — це на 112 тисяч тонн більше, ніж у 2022 році. З метою сприяння розвитку українського експорту та підтримки місцевих підприємців у розширенні своєї присутності на міжнародному ринку ініційовано нову національну освітню програму.
Національна освітня програма «Світанок» покликана підсилити спроможність українських компаній, з незначним експортним досвідом, у виході на міжнародний ринок, надавши актуальні знання, інструменти та експертні консультації.
Для участі у Програмі буде відібрано 100 представників мікро-, малого та середнього бізнесу, які хочуть розширити географію експорту, базу іноземних партнерів.
Подати заявку на участь можуть:● експортні менеджери, керівники компаній, які відповідають за зовнішньоекономічну діяльність● представники компаній, що планують розпочати або розширити експортну діяльність у 2024 році або мають досвід експорту та є чинними експортерами з незначним досвідом з-поміж мікро-, малого та середнього бізнесу всіх галузей виробництва.
Навчання проходитиме в офлайн- та онлайн-форматах з 7 до 28 травня 2024 року та передбачає 12 онлайн-лекцій і 5 групових офлайн/онлайн-зустрічей на базі 10 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі, Одесі, Ужгороді, Кременчуці, Кривому Розі, Полтаві, Луцьку, Тернополі, Рівному, на базі КНУ ім. Т. Шевченка в Києві.
Серед основних тем навчання:● Можливості та виклики для українських компаній на міжнародному ринку● Методи дослідження ринку● Особливості законодавства та регулювання експорту● Маркетингові інструменти для просування продукту на міжнародному ринку● Вибір оптимальної стратегії впровадження інновацій на міжнародному ринку● Ведення торговельних переговорів та укладання угод
Спікерами та менторами освітньої Програми виступлять експерти та практики, які просувають та масштабують продукти на міжнародних майданчиках. Кожен модуль складатиметься з теоретично-практичних тренінгів, домашніх завдань та фідбек-сесій за результатами домашнього завдання.
За результатами навчання та загальним рейтингом проходження освітнього компоненту 20 учасників отримають розроблені комплексні плани розширення експортних можливостей та рекомендації щодо покращення бізнес-стратегії з виходу на міжнародний ринок. Додатковим компонентом програми стане можливість 20 фіналістам національної освітньої Програми отримати тримісячний безоплатний доступ до програмного продукту Kompass*, а також створення та наповнення сторінок для компаній в професійній мережі LinkedIn.
*Kompass – міжнародний пошуковий B2B-портал, провідна компанія-довгожитель у сфері Martech, що надає дані та інноваційні рішення для працівників відділів продажів, маркетингу та закупівель по всьому світу.
Взяти участь можна заповнивши реєстраційну форму на лендинг програми за посиланням: https://svitanok.net.ua/ Дедлайн подання заявки — 29 квітня 2024 року.
*Після заповнення реєстраційної форми усі зареєстровані учасники до 3 травня отримають e-mail лист на вказану пошту з інформацією щодо подальшої участі.
За деталями звертайтеся на електронну пошту програми: au.ten.konativs%40ofni
Національна освітня програма «Світанок» ініційована центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та реалізується мережею центрів Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку в Україні реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Вест Юкрейн Діджитал» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ

28.02.2024

Воркшоп з ініціалізації проєкту розробки онлайн-платформи для малих та середніх підприємств

Нещодавно, в Тернопільському національному технічному університеті імені І. Пулюя відбувся Воркшоп з ініціалізації проєкту розробки онлайн-платформи для малих та середніх підприємств.
Участь у заході взяла Оксана Качурівська, голова ГО «Вест Юкрейн Діджитал», керівниця центру Дія.Бізнес у Тернополі, експертка у залученні ресурсів для розвитку громад, співпраці з міжнародними партнерами та донорськими організаціями.
На заході обговорювалась цифрова трансформація, як ключова тема стійкого розвитку бізнесу.
Також, серед запрошених експертів були:● Руслан Савчишин, засновник і керівник групи ІТ-компаній MagneticOne.Group, громадський діяч, волонтер та благодійник;● Ігор Стефанів, регіональний координатор програм ПРООН в Тернопільській області;● Михайло Ратушняк, голова ГО Ліга підприємців «Українська справа»;● Віктор Паляниця, директор ФОП Паляниця В.А.;● Ярослав Ковальчук, директор ТОВ «СМАРТТЕХБУД»;● Ольга Гевко, директорка Профі-Центр (ТОВ «Навчально-консалтингова компанія «ПРОФІ-ЦЕНТР»).
Учасники професійного ком'юніті експертів-стейкхолдерів поділилися своїми думками, ідеями та досвідом, надали цінні рекомендації та знайшли спільні точки дотику для майбутнього розвитку проєкту. Отримані ідеї та рекомендації будуть використані як орієнтир у подальшій роботі.
Проєкт продовжує працювати в напрямку підвищення конкурентоспроможності вітчизняних МСБ та загальної економіки. Разом ми здатні досягти більшого!
Команда проєкту: Ірина Струтинська, Лілія Мельник, Галина Козбур, Леся Дмитроца, Олена Сороківська, Роман Шерстюк - висловлюють подяку кожному за продуктивну участь в заході.
Проєкт реалізовується за підтримки The British Academy та Erasmus Jean Monnet.
#DigitalTransformation #TheBritishAcademy #ErasmusJeanMonnet #SustainableDevelopment #МСБ #ДіяБізнес #ПРООН #Тернопіль

25-26.01.2024

Відбувся форум грантерів МСБ в межах Програми підтримки економічної стійкості України

25-26 січня у Львові відбувся дводенний форум грантерів організований для представників малого та середнього бізнесу, які отримали фінансову підтримку від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України, яка допомагає відновити та/або розширити малий та середній бізнес, який постраждав через війну.
На заході підприємцям презентували результати діяльності в рамках програми, учасники мали можливість познайомитись ближче, обмінятися досвідом участі в програмі, налагодити спільні корисні контакти і співпрацювати разом. Середній розмір фінансової допомоги складає 20000 доларів США, що спрямовуються, в залежності від потреб, на відновлення, переорієнтацію або розширення бізнесу з фокусом на створення та/або збереження робочих місць для ВПО та постраждалого від війни населення
Оксана Качурівська, Голова ГО «Вест Юкрейн Діджитал», керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі: «Ми раді співпраці з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України. А тим більше, створювати майданчики для підприємців, на яких вони можуть комунікувати, взаємодіяти, ділитися досвідом і розвиватися. У період релокації це особливо важливо, адже в умовах війни ми повинні шукати шляхи для того, щоб бізнес не просто існував, а нарощував свій потенціал та можливості».
Тарас Бендаревський, – менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу Mercy Corps поділився з учасниками основними результатами імплементації компоненту підтримки малого та середнього бізнесу та інформацією щодо інших можливостей та програм, які реалізуються організацією Mercy Corps. Важливою складовою заходу було обговорення з учасниками досвіду участі у програмі та його використання для покращення майбутніх програм. Прийом заявок на участь в програмі по даному напрямку підтримки тимчасово призупинено. Інформація про майбутній розвиток програми можна отримати за посиланням.
Форум складався із тематичних блоків: презентації програми, панелі з історіями успіху підприємців та практичних лекцій.
Важливою складовою зустрічі був зворотній зв'язок від учасників, обговорення труднощів, які виникали впродовж релокації, відновлення діяльності та участі у грантовій програмі, а також досягнень завдяки наданій фінансовій підтримці. Під час панелі історій успіху, представники бізнесу Антон Молчанов, Станіслав Кулаєв та Інна Федосієнко провели власні короткі презентації, поділились своїм досвідом релокації та відновлення діяльності.
Антон Молчанов, засновник та директор компанії Tekstura розповів про досвід переїзду з Луганщини у Львівську область та повноцінне відновлення роботи. Компанія займається виробництвом меблів та текстилю і знаходиться на ринку вже понад 6 років. На жаль, виробництво було повністю знищене, а інше знаходиться під окупацією, тому, релокувати обладнання не вдалось. Незважаючи на необхідність відновлення багатьох аспектів діяльності та обладнання, яке закуповували та накопичували протягом років, продажі та виробничі потужності вже більші ніж, до початку повномасштабної війни. Завдяки фінансовій підтримці від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps вдалось придбати нове обладнання для серійного запуску виробництва текстильних виробів, збільшити обсяги виробництва. підвищити прибутковість та створити нові робочі місця. Мало вплив на виробництво меблів (стільців, ліжок, крісел, диванів) Tekstura Home, запуск виробництва домашнього текстилю Tekstura Linen та м’яких дитячих ліжок і матраців Tekstura Kids.
Про діяльність тм Las Ville, Malvita, що займається виготовленням хлібобулочних та кондитерських виробів на Сумщині поділився Станіслав Кулаєв. Підприємство виробляє борошняні кондитерські вироби, торти і тістечка нетривалого зберігання, печиво тривалого зберігання, листкові вироби, творожні вироби, тістечка заварні з кремом, бісквітні вироби. З перших днів повномасштабної війни бізнес опинився в повній окупації. Пізніше вдалось відновити виробництво та роботу загалом. Завдяки фінансовій підтримці вдалось закупити обладнання, збільшити робочі місця, відновити виробництво хліба та розширити асортимент кондитерських виробів.
Досвідом релокації також поділилась Інна Федосієнко, співзасновниця Фермерського Господарство «Овочі Слобожанщини». Господарство займається вирощуванням овочевих та зернових культур, бульбоплодів та коренеплодів. З перших днів повномасштабної війни опинилося в повній окупації на Харківщині. На сьогоднішній день частково відновлено діяльність на території Івано-Франківської області. Завдяки підтримці Mercy Corps господарство має власний напівпричіп-рефрижератор. Транспортний засіб суттєво допомагає при зборі врожаю в полі та надає можливість не звертатися за послугами перевезення до третіх осіб.
Крім цього учасники шукали точки дотику і перетину діяльності своїх організацій. Обговорили також досвід взаємодії з місцевою владою та інтеграцію до нового місця проживання та ведення бізнесу.
Спікери, які працюють у різних галузях, поділилися досвідом та ідеями, як під час війни налагодити процеси компанії та масштабуватися.
Детальніше про впровадження Lean на виробництві учасники обговорили з Андрієм Дмитрієвим — консультантом Lean Institute Ukraine. Спікер має понад 12 років досвіду розробки та реалізації програм вдосконалення виробничої системи. Працював над Lean-проєктами таких компаній: Нова Пошта, МХП, This is Pivbar, Biopharma, Tribo, Comfy, Centravis, InterAgroPack, Blanche, Юрія-Фарм, Kragelund та ін. Зокрема, розглянули підходи та приклади впровадження технології на різних підприємствах.
Соломія Возна – Key Account Manager, Expert robota.ua, під час практичної лекції поділилась із власниками релокованого бізнесу аналітикою ринку праці від robota.ua. Обговорили також демографічну ситуацію, активність роботодавців та пошукачів, основні тенденції ринку, а також можливості, які надає robota.ua для пошуку персоналу.
П’ять нових методів, як організувати реалізацію своїх продуктів в українських реаліях 2024 розповіла Людмила Калабуха, адже має досвід 29 років в продажах. Почесна амбасадорка ООН в з розвитку жіночого підприємництва, експерт топових ЗМІ, написала 3 книги про продажі, що стали Кращими Книгами України 2017/20/22.
Про експорт та моделі виходу на зовнішній ринок обговорили разом з Валентиною Ляшенко – менеджер ЗЕД відділу міжнародної співпраці ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Валентина має понад 6 років досвіду комунікації з іноземними партнерами, ритейлом та допомагає їм у доборі українських брендів для співпраці. Під час лекції обговорили також детальніше, як комунікувати з великими іноземними мережами, що важливо враховувати українським компаніям у співпраці з мережами і, що потрібно знати бізнесу перед участю в торговельних виставках.
Підтримка підприємців, які релокувались, є вкрай необхідною для того, аби вони ставали сильнішими і внесли свій позитивний вклад для розвитку економіки та відновлення України. Це розуміємо не тільки, а й партнери, які підтримали нашу спільну зустріч. В якості підтримки учасників Lean Institute Ukraine подарували кожному знижку на навчання у школі розвитку ремонтної служби. robota.ua – українська компанія, яка розвиває інтернет-рекрутмент, надали всім підприємцям, учасникам форуму фірмові подарунки, а також промокоди на знижки і консультації, які допоможуть у підборі працівників на robota.ua.
Щиро дякуємо за підтримку такої важливої події нашому партнеру – Центру розвитку інновацій, який наразі підтримує та консультує близько 100 органів місцевої влади щодо адаптації, відновлення та розвитку місцевої економіки, співпраці з бізнесом, у т.ч. релокованим, економічній інтеграції ВПО тощо. Зокрема, шляхом впровадження Економічного профайлу (Vkursi Economy).
Підсумовуючи форум, зустріч була надзвичайно корисною, адже дозволила не лише познайомитися з іншими організаціями, але й дізнатися про їх роботу та здобутки, збагатити один одного практичними порадами та особливостями діяльності підприємств, які отримали фінансування.
Сподіваємось, такі зустрічі продовжаться і стануть хорошою традицією для обміну досвідом, а результат – довготривалим!
Організатор заходу ГО West Ukraine Digital в партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps та спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України, яка реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

27.11.2023

Презентували результати в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді»

27 листопада відбулась заключна прес-конференція проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», що реалізовувався від квітня до листопада 2023 р. за підтримки програми EU4Business. На заході підприємцям та всім зацікавленим презентували результати проєктної діяльності в рамках проєкту який реалізовувався та координувався міською радою та Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.
Зокрема, в рамках проєкту реалізовано:- інвестиційний паспорт громади м. Тернополя- інвестиційний профайл громади на сайті Тернопільської міської ради- окремий новий розділ «Інвестиційні можливості в громади» в мобільному додатку E-Ternopil- дорожня карта підприємця щодо виходу на нові ринки- аналітичний звіт з оцінкою експортного потенціалу МСП громади та алгоритмом просування продукції поза межами громади- портал для підприємців із функціоналом для подачі документів та отримання рішення за результатом розгляду;- локальний профіль Тернопільської громади та аналітичний звіт загальної характеристики сектору МСП;- надано понад 100 консультацій для діючих підприємців та тих, хто хоче започаткувати власну справу;- проведено навчання:для діючих підприємців «Сталий розвиток бізнесу»;для тих хто тільки бажає започаткувати власну справу «Як побудувати швидко зростаючий бізнес»;- виготовлені навчальні онлайн-курси за відповідними темами, які доступні на освітній платформі центру з не обмеженим доступом.
З вітальним словом виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Ігор Крисоватий:
«Найбільша подяка всім підприємцям та особам, які зацікавились даним проєктом та змогли взяти безпосередню участь. Особливо в Тернопільській громаді роль малого та середнього підприємництва є дуже високою, як для економіки міста, так і загалом для економіки держави. Адже, як тилова область, першочергово, ми повинні працювати над сталим розвитком економіки та підтримкою Збройних Сил України. Зі своєї сторони маємо надію, що таких успішних проєктів буде більше».
Про напрямки роботи, актуальні можливості та доступні інструменти підтримки програми EU4Business для малого та середнього бізнесу розповіла заступниця директора програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» Тетяна Аніщук:
«Наша програма націлена на створення кращих умов для ведення бізнесу в Україні. Великою частиною нашої програми є співпраця з муніципалітетами – це громади, які мають населення від 100 до 250 тисяч. Ми дуже раді, що всі ті заходи, які відповідають цілям нашої програми Тернопільська громада успішно імплементувала і на сьогодні вже є справді цінні результати».
Заступник керівника Фонду розвитку підприємництва, Валерій Майборода, також зазначив, що результати проєкту є досить відчутні і, однозначно, будуть мати довготривалий ефект для розвитку та становлення місцевого бізнесу.
«Цей проєкт дуже цінний для нас, оскільки, завдяки спільній співпраці ми змогли дати підприємцям ту цінність і додану вартість для того, щоб вони могли отримати підтримку, консалтинг, необхідну допомогу у вирішенні своїх питань та створення нових інструментів», – поділилась голова ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ», Оксана Качурівська
Результатами та реалізованими матеріалами в рамках проєкту поділились: Тетяна Корчак – керівниця управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради, Мар’яна Зварич – начальник управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради, а також Наталія Лазарчук – керівниця проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», проєктний менеджер Центру Дія.Бізнес у Тернополі.
Нагадаємо, мета проекту «Обличчя бізнесу в громаді» – створення кращих умов для розвитку підприємництва в громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації, що сприятиме розширенню доступу МСП до нових ринків збуту поза межами громади.
Довідкова інформація:Захід організувано в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», який реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ

Illustration
Illustration

06.11.2023

Реалізовані матеріали в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді»

В сучасних умовах війни пошук інвестиційних ресурсів для розвитку – дуже складне і актуальне завдання для кожної громади. А проте, коли, як не сьогодні, популяризувати власний інвестиційний потенціал та робити кроки назустріч інвестору?
Саме тому, раді представити: 🔸розроблений інвестиційний паспорт громади м. ТернополяІнвестиційний паспорт – це комплексний інформаційний документ для потенційних внутрішніх та зовнішніх інвесторів, що містить інформацію про громаду, її фактори інвестиційної привабливості та інвестиційні можливості.Документ сприяє тому, щоб підприємці відкрили новий або розширили діючий бізнес в громаді🔸створений інвестиційний профайл громади на сайті Тернопільської міської ради🔸окремий новий розділ «Інвестиційні можливості в громади» в мобільному додатку E-Ternopil�дорожня карта підприємця щодо виходу на нові ринки�аналітичний звіт з оцінкою експортного потенціалу МСП громади та алгоритмом просування продукції поза межами громади
Інвестиційний профайл та розділ в мобільному додатку відображають кредитно-інвестиційну привабливість громади та її інвестиційний потенціал.
Тут відображена інформація про вільні земельні ділянки, приміщення, інвестиційні проекти, крім того підприємці, а також всі інші зацікавлені особи можуть подати власну інвестиційну ідею та скористатися гідом для інвесторів.
Це дозволить потенційним підприємцям інвестувати в проекти і, таким чином, брати участь в розвитку громади, налагоджувати ділові зв’язки з партнерами та споживачами, здійснювати оцінку конкурентів та оцінювати власний інвестиційний потенціал.
Ми будемо раді бачити інвесторів серед партнерів, які будуть мати намір вести свій бізнес на території нашої громади!
Всі ці розробки стали можливими завдяки співпраці ГО «Вест Юкрейн Діджитал» спільно з Тернопільською міською радою щодо реалізації проекту «Обличчя бізнесу громаді». Проект направлений на створення кращих умов для розвитку підприємництва в Тернопільській громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації, що сприятиме розширенню доступу МСП до нових ринків збуту поза межами громади.
Матеріали розроблено в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за співфінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua  Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Виконавець грантового конкурсу – Фонд розвитку підприємництва. Виконавець гранту – громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал”.
Зміст інвестиційного профайлу та інвестиційного паспорту є виключною відповідальністю Тернопільської міської ради і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.

Illustration

18-19.08.2023

«Як побудувати швидко зростаючий бізнес» — навчання за підтримки програми EU4Business

Замислюєтесь над тим, аби розпочати власну справу?��💼
Успішно реалізувати свою бізнес-ідею в Україні під час війни зовсім не просте завдання 💯 Однак в бізнесі успіх приходить до проактивних підприємців, які йдуть на ризик в будь-який час
Тож запрошуємо вас на офлайн-курс «Як побудувати швидко зростаючий бізнес»
Навчання міститиме такі теми: 🔹Фінансові та правові аспекти для створення бізнесу🔹Тайм менеджмент та секрети успіху🔹Надихаюче лідерство в бізнесу🔹Ключові аспекти грантрайтингу для бізнесу🔹Бізнес модель🔹Залучення клієнтів🔹Продажі🔹Маркетинг бізнесу.
Коли? 18 серпня 14:00-20:00, 19 серпня 10:00-20:00.Формат: офлайн.Де? Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, вул. 15 квітня, 2-м.Участь – безоплатно, за умови попередньої реєстрації за посиланням
Довідкова інформація:Навчальний курс організовується в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», який реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації та курсу є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

Illustration

10, 11, 12.08.2023

«Сталий розвиток бізнесу» — навчання в рамках EU4Business

Проєкт «Обличчя бізнесу в громаді» за підтримки програми EU4Business триває. Раді повідомити про старт нового заходу в рамках нашого проєкту — курсу для підприємців Тернопільської громади �
Курс допоможе зрозуміти принципи та переваги сталого підходу у веденні бізнесу:Що саме включає в себе сталий розвиток? Яким чином слід обирати цілі для власного бізнесу? Як інновації можуть допомогти бізнесу зростати? Та яким чином компанії комунікувати та звітувати про свої проєкти?
Серед модулів бізнес-курсу:🔸Алгоритми формування успішного підприємця;🔸Клієнтоорієнтованість;🔸Експортна діяльність;🔸Бізнес-модель;🔸Фандрайзинг для бізнесу;🔸Брендинг та маркетинг; 🔸Сталість та стійкість підприємництва;🔸Управління ризиками.
«Сталий розвиток бізнесу» буде особливо корисним для підприємців, які бажають отримати покроковий гайд адаптації бізнесу в умовах невизначеності.Курс орієнтований на власників малого та середнього бізнесу, яких цікавить:💡подальший розвиток бізнесу;💡створення довгострокових цінностей;💡розбудова функціональних партнерств з усіма зацікавленими сторонами: працівниками, споживачами, громадами тощо.
Коли? 10 серпня 16:00-20:00; 11, 12 серпня 10:00-20:00Формат: офлайн.Де? Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, вул. 15 квітня, 2-м.Участь – безоплатно, за умови попередньої реєстрації за посиланням
Сталий розвиток – це не просто проєкти соціальної відповідальності, відірвані від суті бізнес процесів. Це «must have» для бізнесів, які хочуть масштабуватись, виходити на зовнішні ринки та залучати інвестиції. Тож не проґавте можливість безкоштовно покращити своє підприємство, а хутчіш долучайтесь до курсу!
Проєкт «Обличчя бізнесу в громаді» реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації та курсу є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

IllustrationIllustration

11.05.2023

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps спільно з Вест Юкрейн Діджитал реалізовує програму з фінансової підтримки малого та середнього бізнесу, який вже релокований, або знаходиться в процесі релокації через війну

Нині українським підприємцям, щоб утримати бізнес під час війни, доводиться переїжджати, трансформувати процеси та відкривати нові ринки. Адже на роботу випало чимало випробувань. Тож як отримати фінансову допомогу сьогодні?
Представники малого та середнього бізнесу, які знаходяться в процесі релокації, або вже релокувалися до Київської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей, можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги, яку надає міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України.
Для кого?Програма допоможе бізнесу адаптуватися до мінливих умов та створити або зберегти робочі місця для постраждалого внаслідок бойових дій населення та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Київській областях. Пріоритет надається тим бізнесам, які знаходяться в процесі релокації або вже перемістилися до зазначених областей та потребують коштів для відновлення або розширення своєї діяльності на новому місці.
Сума:Середній розмір фінансової допомоги складає 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ, яка надається на придбання основних засобів. Одержувач має здійснити облік, повний розрахунок, та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.
Терміни:лютий - грудень 2023
Умови участі в програмі:- офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;- створення або збереження мінімум трьох робочих місць для ВПО або постраждалого населення;- інвестиція власних коштів у відновлення або розширення бізнес-діяльності в сумі до 50% від суми фінансової допомоги.
Критерії відбору учасників:- чітка аргументація необхідності надання фінансової допомоги;- відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми підтримки;- життєздатність бізнес-ідеї, яка передбачає збільшення прибутку в результаті впровадження;- реалістичність бізнес-плану та чітке розуміння його реалізації;- досвід ведення бізнесу;- відсутність зауважень до ділової репутації заявника.
Зверніть увагу, що подання заявки на участь у цій програмі є можливим лише після обов’язкової реєстрації на головній сторінці https://uerp.mercycorps.org/ 
Впровадження проєкту здійснює громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал”.
Програма підтримки економічної стійкості України реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

29.06.2023

Вебдоступність & державні онлайн-ресурси

Громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал” виступила співорганізатором навчального тренінгу з вебдоступності для понад 120 публічних службовців, що відбувся 29-30 червня у Львові і який було організовано в партнерстві із Львівською обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізовує за фінансування Швеції.
У навчанні взяли участь публічні службовці із обласної, міської та районних рад Львівщини, а також представники різних рівнів органів влади із Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської областей. Протягом двох днів їх навчали, як писати тексти і створювати відео, публікації та вебсайти таким чином, щоб вони були доступними для усіх людей, у тому числі тих, хто не бачить і користується в інтернеті спеціальними допоміжними технологіями – скрінрідерами.
Вебдоступність – це один із ключових напрямків, над яким ПРООН в Україні працює разом із Міністерством цифрової трансформації України. Завдяки спільним зі Швецією зусиллям в останні роки у країні докорінно змінили законодавство, що регулює вебдоступність держсайтів. Так, 15 червня 2022 року в Україні набув юридичної сили новий державний стандарт з вебдоступності, що базувався на прогресивному європейському стандарті EN 301 549. Після ухвалення розробленої Постанови Кабінетом Міністрів України, усі органи виконавчої влади будуть зобов’язані дотримуватися його вимог. А для того, щоб полегшити їх виконання вітчизняним розробникам, Мінцифри та ПРООН в Україні ініціювали перший офіційний переклад українською мовою міжнародних настанов з вебдоступності WCAG, які лягли в основу нового держстандарту.
На тренінгу було розглянуто аспекти альтернативного тексту, структури і семантики, візуальної доступності, кольору та візуального розташування елементів, зрозумілості тексту, субтитрів та транскрипції, структури та навігації, візуального і користувацького дизайнів, інтерактивних елементів, тестування ресурсів, технічних завдань для забезпечення вебдоступності державних онлайн-ресурсів.Даний захід сприяв можливості навчанню навичок представників органів влади, які допоможуть їм надалі зменшувати бар'єри в питанні доступності державних онлайн-ресурсів і створювати публікації таким чином, щоб ними могли користуватися усі люди, у тому числі із порушеннями зору.
Окремо радимо переглянути онлайн-курс в форматі серіалу «Вебдоступність», де експерти тренінгу в доступній формі більш детально розповідають про всі головні аспекти зазначеної теми. За умови проходження цього курсу є можливість отримати іменний сертифікат та 0,2 бали ЄКТС.
Для зручності існує й текстовий контент - короткий посібник, створений на основі серіалу.
Проєкт “Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні” (Проєкт підтримки Дія) реалізується Програмою розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швеції. Проєкт спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Головна мета — підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в країні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.

Illustration

11.05.2023

Обмін досвідом, як він є

Під час панельної дискусії: презентації проєкту «Розвиток бізнесу Північної Тернопільщини» керівниця проєктного офісу Ксенія Качурівська розповіла про можливості для підприємців, реалізовані програми та та основні досягнення центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та West Ukraine Digital. Обмін досвідом саме зараз надзвичайно важливий, оскільки дає змогу почерпнути щось нове.
В рамках співпраці Лановецької міської ради та Програми USAID Програма DOBRE сьогодні відбулось відкриття коворкінг простору для підприємців громади. Вітаємо Лановеччину з відкриттям, пишаємося вами та бажаємо успіхів!

05.05.2023

Дякуємо всім за участь у BraveTe Business Forum!

5 травня у Центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі відбувся BraveTe Business Forum. Оговорили стан та перспективи малого, середнього бізнесу в Україні під час панельної дискусії «Бізнес сьогодні: релокація, виклики і перспективи розвитку»
Модераторка – Ксенія Качурівська керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та проєктного офісу West Ukraine Digital
● Валерій Решетняк – СЕО robota.ua
● Тетяна Ситник – дослідницька компанія CBR, партнерка, керівниця напряму В2В і стратегічних досліджень. До 2020 року працювала в дослідницькій компанії GfK
● Олена Твердовська – директор департаменту підтримки клієнтів Nova Global
● Тарас Фітьо – Сo-owner компанії ТОМ
● Тарас Кутко – СЕО компанії DELTA FOOD
Про залучення грантових коштів у бізнес розповіла під час відкритої лекції:
● Христина Савуляк – членкиня правління Клуб Ділових Людей Україна, директорка з маркетингу, керівниця програм та проєктів розвитку МСБ

Захід реалізується в рамках проєкту Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) «Розвиток малих та середніх підприємств (МСП): економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW). Форум організовано у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Ініціатором проведення є ГО West Ukraine Digital, за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації та Тернопільської міської ради

Підтримуємо економіку України разом!

21.04.2023

Стартував проект «Обличчя бізнесу в громаді»

20 квітня відбулась пресконференція з нагоди старту проекту «Обличчя бізнесу в громаді», де підприємцям розповіли про можливості, які можна буде отримати завдяки цьому проєкту у Тернопільській громаді як від міської ради, так і від Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі. Зокрема, передбачені такі заходи проєкту:
● оцінка стану сектора МСП;● оцінка експортного потенціалу сектору МСП громади;● перегляд бізнес-процесів в громаді;● вдосконалення комунікаційної політики;● надання консультацій для діючих підприємців та тих, хто хоче започаткувати власну справу;● проведення навчань для діючих підприємців, для тих, хто бажає започаткувати власний бізнес та ВПО;● виготовлення навчальних онлайн курсів.
Проєкт реалізується з метою створення кращих умов для розвитку підприємництва в Тернопільській громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації.
Участь у пресконференції взяли: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Ігор Крисоватий, заступниця керівника програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» - Тетяна Аніщук, заступник керівника Фонду розвитку підприємництва - Валерій Майборода, керівниця управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради - Тетяна Корчак, голова ГО «West Ukraine Digital» - Оксана Качурівська. А також більше 40 підприємців, ЗМІ та всіх інших зацікавлених осіб.
Захід організувала ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ», в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

17.02.2023

Інвестування завжди на часі!

Нещодавно у Дія. Бізнес у Тернополі відбулась відкрита лекція з Максимом Коцко, на якій обговорили тему інвестиції у фондові ринки та як почати, нарешті, інвестувати.
Дякуємо спікеру та всім учасникам відкритої лекції!
Освітня подія відбувалась у межах програми «Фінансист», що реалізується у рамках тристороннього партнерства мережі центрів Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard, спрямованого на розвиток і підтримку вітчизняних підприємців

11.02.2023

Креативний мітап UPgrade креативних індустрій

10 лютого 2023 року в Тернополі було проведено креативний мітап UPgrade креативних індустрій Захід який об'єднав креативщиків, представників бізнесу та просто зацікавлених людей навколо теми розвитку креативного мислення.Що було на заході?● 5 виступів експертів з розвитку креативного мислення● виставка робіт релокованих та місцевих представників креативних індустрій ● понад 100 натхненних учасників заходу в залі та більше 500 учасників в онлайні
Висловлюємо подяку спікерам, які взяли участь в заході:
● Andrey Gonkovskiy – підприємець, засновник центру онлайн освіти G-tag, за 5 років діяльності запустив більше 156-ти продуктів, інфлуенсер.● ️Христина Бойко – консультант з комунікацій, співвласниця креативної агенції and action Кураторка курсу «Контент мейкінг» в Український католицький університет UCuniversity● Ярослава Кравченко – ведуча, директорка Дикий Театр, кураторка фонду «Всі по 10»● Taras Kovalchuk – Metaverse стратег та консультант в Pushka.School. Стратег цифрової моди в La Muse та в P.Delayer. Редактор та ведучий ефірів в Futurezine. Партнер з B2B-комунікацій в New Digital Fashion Magazine● Марія Юрчак – кандидатка історичних наук, викладачка IT STEP Academy, Тернопіль, підприємиця, співзасновниця Na пошті. Креативний кластер
Дякуємо учасникам за натхненну атмосферу та розуміння, за те, що були з нами до останнього, за чудові відгуки та підтримку нашої діяльності .
До нових зустрічей у центрі Дія.Бізнес у Тернополі!
Проєктна діяльність Центру Дія.Бізнес у Тернополі виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

29.12.2022

«Роби те, що вмієш найкраще. Там, де зараз можеш»

Протягом 2022 року ми організували та провели 140 подій, які зібрали аж 3544 учасників Серед найбільших та успішних: ● Економічний форум для представників малого, середнього та релокованого бізнесу BraveTe Business Forum: близько 170 учасників, 11 спікерів, 2 панельні дискусії● Тристороннє партнерство Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard:Презентації партнерства: близько 100 учасниківКурс фінансової грамотності для школярів - Фінансист: junior club: 20 учасників● Презентація спільно з Експортно-кредитне агентство - ЕКА нових продуктів: понад 50 учасників● Форум з розвитку економіки Brave Business Forum: понад 100 учасників, 12 спікерів, 2 панельні дискусії● Digital Regions Week у Тернополі за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у партнерстві з Міністерство цифрової трансформації України за фінансової підтримки Швеції Embassy of Sweden in Kyiv: понад 250 учасників, 6 областей, 25 спікерів, 4 панельні дискусії● Відкриття фотовиставки «Нескорені» та творча зустріч з фотографами Костянтином та Владою Ліберовими Liberov Photographer: близько 100 учасників● Проведено двічі експрес-курс про гранти для бізнесу, де взяло участь близько 600 підприємців● На базі центрів Дія.Бізнес у Тернополі та Ужгороді проведено бізнес-курс «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності»● Проведено 23 бізнес-сніданки – простір для обміну досвідом, ідеями, ноухау розробками, а також можливість знайти партнерів для бізнесу, познайомитися з експертами та розширити коло спілкування за інтересами
Головні підсумки:●  Реалізували ініціативу в рамках програми EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH направлену на допомогу в релокації бізнесу в західні регіони України●  Організовано близько 100 заходів, націлених на допомогу місцевим та релокованим підприємцям щодо адаптації, відновлення та продовження ведення підприємницької діяльності● Реалізували ініціативу в межах програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit(GIZ) GmbH● В рамках проекту реалізовано 3 програми з розвитку бізнесу для підприємців за напрямками експорту, жіночого підприємництва та грантів для бізнесу.
За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на базі центрів Дія.Бізнес у Тернополі та Дія.Бізнес в Ужгороді надається підтримка у розбудові інклюзивної бізнес-спільноти в Тернопільській та Закарпатській областях шляхом постійної консультативно-просвітницької підтримки переміщених МСП та ВПО з питань розвитку бізнесу з особливим акцентом на напрямки креативного сектору. Також надається підтримка у напрямі соціально-економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.- В рамках проекту вже проведено 26 освітніх подію з розвитку підприємницької діяльності- Проведено навчальні сесії з напрямків креативного сектору для 50 представників місцевої та релокованої молоді.- Створено у Тернополі простір коворкінгу «Резиденція» для представників креативного сектору- Надано 10 робочих місць представникам ВПО зі сфери креативних індустрій.
Пишаємося, що попри всі труднощі, Дія. Бізнес у Тернополі із ще більшим завзяттям продовжили розвивати нашу спільну справу, працювати над розвитком підприємництва в Україні та досягати нових успіхів.
Війна змінила устрій нашого життя, але не змінила місію Дія.Бізнес: «Зробити Україну – країною підприємців». Тож, продовжуємо працювати, запускати проєкти та освітні події, консультувати та допомагати українському бізнесу тримати сильний економічний тил і, разом з тим, будувати нову, сильну і дієву Україну!

28.12.2022

У Тернополі створено обласний дата-центр

Створення дата-центрів з новітніми технологіями є важливим кроком у напрямку забезпечення надійності та безпеки даних у цифровому світі.
Саме тому за ініціативи Департаменту цифрової трансформації Тернопільської обласної військової адміністрації та співпраці з Державним архівом Тернопільської області, створено обласний Центр обробки даних (дата-центр). Партнерами зі створення дата-центру стали Проєктний офіс West Ukraine Digital та компанія Visa.
Основна мета створення обласного дата-центру - це створення єдиного місця для розміщення серверних потужностей органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Тернопільської області.
Також у створеному дата-центрі є можливість розгорнути свої інформаційні системи органам органам місцевого самоврядування та обласним військовим адміністрація з територій, де тривають бойові дії або релокувати своє серверне обладнання.
Серед переваг обласного дата-центру: ● безпечне розташування в центрі заходу України;● централізована цілодобова система моніторингу фізичної безпеки та фізичного доступу;● якісна інженерна інфраструктура;● наявність необхідних телекомунікацій;● цілодобова технічна підтримка.
Розташування всіх потужностей в одному місці суттєво зменшить витрати на утримання та обслуговування серверів, спростить організацію захисту інформації, а за рахунок віртуалізації серверів їх ресурс використовуватиметься більш якісно.

27.12.2022

Розвиваємо бізнес за рахунок грантів

Днями відбулась подія під час якої говорили, як розвивати бізнес за рахунок грантів. Малий та середній бізнес переживають нелегкі часи, але продовжують працювати. В сьогоденних реаліях продовжувати працювати = підтримувати економіку = допомагати країні. UKRSIBBANK та Mastercard започаткували ініціативу з підтримки фізичних осіб-підприємців, у рамках якої розігрують грошові заохочення для бізнесу на суму 1 500 000 гривень .
Освітня подія відбулася у межах програми «Фінансист», що реалізується у рамках тристороннього партнерства мережі центрів Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard, спрямованого на розвиток і підтримку вітчизняних підприємців.
Дізнатись більше, як отримати заохочення для бізнесу: https://ukrsibbank.com/lpage/granti-dlya-pidtrimki-biznesu/

12.12.2022

Відкриття фотовиставки «Нескорені» у Тернополі від одеських фотографів Костянтина та Влади Ліберових

Нескореність – наш вибір!У неділю, 11 грудня 2022 року, відбулось Відкриття фотовиставки «Нескорені» у Тернополі від одеських фотографів Костянтина та Влади Ліберових:«Наша глобальна мета – щоб про війну в Україні ніхто не забув. Так, можливо, у нас немає таких ексклюзивів, як у великих інформаційних агенцій, натомість у нашій роботі багато щирості. Головне, чого ми досягли на сьогодні – це довіра з боку військовиків. Хлопці вже не бояться нас пускати туди, де перебувають, і показувати свій побут. Вони знають, що ця інформація залишиться конфедиційною, а світлини стануть частиною їхніх сімейних архівів, а не надбанням громадськості. Наше єдине прохання – говоріть про війну, не забувайте про військових та людей, які постраждали. А ми щасливі, адже разом і продовжуємо займатися улюбленою справою, хоч і в новому ключі» Автори фотографій Ліберов Костянтин і Vlada Liberova – українські фотографи, що з початком війни документують воєнні злочини, та діляться з нами фотографіями з епіцентру війни у реальному часі. Їхні фотографії неодноразово публікуються у соціальних мережах та друкованих виданнях в українських та міжнародних ЗМІ. Основна ідея фотовиставки – продовжувати підтримувати увагу суспільства до війни і голосно говорити про наслідки військових дій, через документальну фотографію, задля рефлексії та переосмислення
Фотовиставку «Нескорені» організовано Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі в партнерстві з ГО Creative Hub "Osadchi" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

10.11.2022

Бізнес-курс «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності» завершено!

Бути підприємцем - це мати сміливість, впевненість у собі, не боятися змін.Вітаємо всіх випускників бізнес-курсу «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності».Бажаємо всім ще більшої сміливості у розвитку ваших бізнесів!Бізнес-курс відбувався з 19 жовтня по 9 листопада 2022 року та складався з 10 модулів.
Отримайте більше знань разом з Дія.Бізнес!
Проєктна діяльність Центру Дія.Бізнес у Тернополі виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

05.11.2022

У Тернополі відбувся форум регіональної цифрової трансформації Digital Regions Week

4 листопада 2022 року у Тернополі відбувся форум регіональної цифрової трансформації в рамках українського тижня регіональної цифрової трансформації Digital Regions Week.
У форумі взяли участь представники малого та середнього бізнесу, власники технологічних компаній, представники органів влади та органів місцевого самоврядування, а також всі, хто цікавиться цифровою трансформацією.
«Цифрова трансформація регіонів є одним із пріоритетних напрямів роботи Мінцифри. Саме тому вже досить тривалий час ми працюємо над тим, щоб у кожн