Illustration

16.04.2024

Стартує національна освітня програма «Світанок» з виходу на міжнародний ринок
У 2023 році обсяги українського експорту зросли та становили майже 100 млн тонн товарів — це на 112 тисяч тонн більше, ніж у 2022 році. З метою сприяння розвитку українського експорту та підтримки місцевих підприємців у розширенні своєї присутності на міжнародному ринку ініційовано нову національну освітню програму.
Національна освітня програма «Світанок» покликана підсилити спроможність українських компаній, з незначним експортним досвідом, у виході на міжнародний ринок, надавши актуальні знання, інструменти та експертні консультації.
Для участі у Програмі буде відібрано 100 представників мікро-, малого та середнього бізнесу, які хочуть розширити географію експорту, базу іноземних партнерів.  

Подати заявку на участь можуть:● експортні менеджери, керівники компаній, які відповідають за зовнішньоекономічну діяльність● представники компаній, що планують розпочати або розширити експортну діяльність у 2024 році або мають досвід експорту та є чинними експортерами з незначним досвідом з-поміж мікро-, малого та середнього бізнесу всіх галузей виробництва.
Навчання проходитиме в офлайн- та онлайн-форматах з 7 до 28 травня 2024 року та передбачає 12 онлайн-лекцій і 5 групових офлайн/онлайн-зустрічей на базі 10 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі, Одесі, Ужгороді, Кременчуці, Кривому Розі, Полтаві, Луцьку, Тернополі, Рівному, на базі КНУ ім. Т. Шевченка в Києві. 
Серед основних тем навчання:● Можливості та виклики для українських компаній на міжнародному ринку● Методи дослідження ринку● Особливості законодавства та регулювання експорту● Маркетингові інструменти для просування продукту на міжнародному ринку● Вибір оптимальної стратегії впровадження інновацій на міжнародному ринку● Ведення торговельних переговорів та укладання угод
Спікерами та менторами освітньої Програми виступлять експерти та практики, які просувають та масштабують продукти на міжнародних майданчиках. Кожен модуль складатиметься з теоретично-практичних тренінгів, домашніх завдань та фідбек-сесій за результатами домашнього завдання.
За результатами навчання та загальним рейтингом проходження освітнього компоненту 20 учасників отримають розроблені комплексні плани розширення експортних можливостей та рекомендації щодо покращення бізнес-стратегії з виходу на міжнародний ринок. Додатковим компонентом програми стане можливість 20 фіналістам національної освітньої Програми отримати тримісячний безоплатний доступ до програмного продукту Kompass*, а також створення та наповнення сторінок для компаній в професійній мережі LinkedIn.

*Kompass – міжнародний пошуковий B2B-портал, провідна компанія-довгожитель у сфері Martech, що надає дані та інноваційні рішення для працівників відділів продажів, маркетингу та закупівель по всьому світу.

Взяти участь можна заповнивши реєстраційну форму на лендинг програми за посиланням: https://svitanok.net.ua/ Дедлайн подання заявки — 29 квітня 2024 року.

*Після заповнення реєстраційної форми усі зареєстровані учасники до 3 травня отримають e-mail лист на вказану пошту з інформацією щодо подальшої участі.

За деталями звертайтеся на електронну пошту програми: au.ten.konativs%40ofni

Національна освітня програма «Світанок» ініційована центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та реалізується мережею центрів Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку в Україні реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Вест Юкрейн Діджитал» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ

Illustration

15.04.2024

Сьогодні, як ніколи важливо розуміти потреби та тенденції розвитку малого та середнього підприємництва в Україні для розробки інструментів, спрямованих на підтримку цього сектору української економіки. 
В межах співпраці із міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України наша команда впродовж декількох місяців проводила опитування серед підприємців та працювали над розробкою відповідних матеріалів, що будуть основою майбутніх програм відбудови громад та підтримки українського бізнесу, що постраждав від війни.
З метою вивчення потенціалу відновлення та розвитку підприємництва у громадах, що визначені Президентом України як ті, які найбільш постраждали від війни, а саме у Гостомельській громаді та Бородянській громадах Київської області, Іванківській громаді Чернігівської області, Тростянецькій громаді Сумської області, ми провели оцінку економічного потенціалу розвитку малого та середнього бізнесу у контексті формування локальних профілів громад. 
В рамках цієї програми ми також провели аналітичне дослідження з метою з’ясування потреб малого та середнього бізнесу для прогнозування діяльності програми та створення нових програм для підтримки і розвитку українського бізнесу у майбутньому.
Тож раді представити: ◾локальні профілі Тростянецької, Іванівської, Бородянської та Гостомельської громад◾аналітичні звіти про тенденції та перспективи розвитку малого та середнього бізнесу України (за листопад та грудень 2023 року та січень 2024 року)
Серед основних проблем малого та середнього бізнесу залишається безпекова ситуація, брак кваліфікованих кадрів, інфляція, логістичні труднощі, зменшення обсягів виробництва, зростання виробничих витрат, проблема доступу до фінансування тощо. 
Переглянути матеріали можна у центрі Дія.Бізнес у Тернополі.
ℹ️ Реалізація матеріалів стала можливою завдяки співпраці ГО «Вест Юкрейн Діджитал» спільно з Міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України, що реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
Матеріали локальних профілів громад створено в тому числі на основі даних Економічного профайлу (Vkursi Economy), який розвиває Центр розвитку інновацій, який наразі підтримує та консультує близько 100 органів місцевої влади щодо адаптації, відновлення та розвитку місцевої економіки, співпраці з бізнесом, у т.ч. релокованим, економічній інтеграції ВПО тощо. Зокрема, шляхом впровадження Економічного профайлу.
Одним з інструментів, використаних в дослідженнях аналітичних звітів стала система моніторингу ЗМІ та соціальних мереж — Looqme.







11.04.2024

ГО "Вест Юкрейн Діджитал" щиро вітає Терещенка Олександа з призначенням на посаду заступника голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Віримо в вашу здатність зробити важливий внесок у розвиток цифрової трансформації регіону. Нехай усі ідеї будуть реалізовані, а проекти зроблять регіон сучаснішим та конкурентоспроможним у цифровому просторі! 
Бажаємо невичерпних ресурсів для інновацій, стратегічного мислення та впевненості в реалізації амбітних цифрових ініціатив!
Все буде digital!






28.02.2024

Воркшоп з ініціалізації проєкту розробки онлайн-платформи для малих та середніх підприємств

Нещодавно, в Тернопільському національному технічному університеті імені І. Пулюя відбувся Воркшоп з ініціалізації проєкту розробки онлайн-платформи для малих та середніх підприємств.
Участь у заході взяла Оксана Качурівська, голова ГО «Вест Юкрейн Діджитал», керівниця центру Дія.Бізнес у Тернополі, експертка у залученні ресурсів для розвитку громад, співпраці з міжнародними партнерами та донорськими організаціями.
На заході обговорювалась цифрова трансформація, як ключова тема стійкого розвитку бізнесу.
Також, серед запрошених експертів були:● Руслан Савчишин, засновник і керівник групи ІТ-компаній MagneticOne.Group, громадський діяч, волонтер та благодійник;● Ігор Стефанів, регіональний координатор програм ПРООН в Тернопільській області;● Михайло Ратушняк, голова ГО Ліга підприємців «Українська справа»;● Віктор Паляниця, директор ФОП Паляниця В.А.;● Ярослав Ковальчук, директор ТОВ «СМАРТТЕХБУД»;● Ольга Гевко, директорка Профі-Центр (ТОВ «Навчально-консалтингова компанія «ПРОФІ-ЦЕНТР»).
Учасники професійного ком'юніті експертів-стейкхолдерів поділилися своїми думками, ідеями та досвідом, надали цінні рекомендації та знайшли спільні точки дотику для майбутнього розвитку проєкту. Отримані ідеї та рекомендації будуть використані як орієнтир у подальшій роботі. 
Проєкт продовжує працювати в напрямку підвищення конкурентоспроможності вітчизняних МСБ та загальної економіки. Разом ми здатні досягти більшого!
Команда проєкту: Ірина Струтинська, Лілія Мельник, Галина Козбур, Леся Дмитроца, Олена Сороківська, Роман Шерстюк - висловлюють подяку кожному за продуктивну участь в заході.
Проєкт реалізовується за підтримки The British Academy та Erasmus Jean Monnet.  
#DigitalTransformation #TheBritishAcademy #ErasmusJeanMonnet #SustainableDevelopment #МСБ #ДіяБізнес #ПРООН #Тернопіль

25-26.01.2024

Відбувся форум грантерів МСБ в межах Програми підтримки економічної стійкості України

25-26 січня у Львові відбувся дводенний форум грантерів організований для представників малого та середнього бізнесу, які отримали фінансову підтримку від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України, яка допомагає відновити та/або розширити малий та середній бізнес, який постраждав через війну.
На заході підприємцям презентували результати діяльності в рамках програми, учасники мали можливість познайомитись ближче, обмінятися досвідом участі в програмі, налагодити спільні корисні контакти і співпрацювати разом. Середній розмір фінансової допомоги складає 20000 доларів США, що спрямовуються, в залежності від потреб, на відновлення, переорієнтацію або розширення бізнесу з фокусом на створення та/або збереження робочих місць для ВПО та постраждалого від війни населення
Оксана Качурівська, Голова ГО «Вест Юкрейн Діджитал», керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі: «Ми раді співпраці з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України. А тим більше, створювати майданчики для підприємців, на яких вони можуть комунікувати, взаємодіяти, ділитися досвідом і розвиватися. У період релокації це особливо важливо, адже в умовах війни ми повинні шукати шляхи для того, щоб бізнес не просто існував, а нарощував свій потенціал та можливості».
Тарас Бендаревський, – менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу Mercy Corps поділився з учасниками основними результатами імплементації компоненту підтримки малого та середнього бізнесу та інформацією щодо інших можливостей та програм, які реалізуються організацією Mercy Corps. Важливою складовою заходу було обговорення з учасниками досвіду участі у програмі та його використання для покращення майбутніх програм. Прийом заявок на участь в програмі по даному напрямку підтримки тимчасово призупинено. Інформація про майбутній розвиток програми можна отримати за посиланням.
Форум складався із тематичних блоків: презентації програми, панелі з історіями успіху підприємців та практичних лекцій.  
Важливою складовою зустрічі був зворотній зв'язок від учасників, обговорення труднощів, які виникали впродовж релокації, відновлення діяльності та участі у грантовій програмі, а також досягнень завдяки наданій фінансовій підтримці. Під час панелі історій успіху, представники бізнесу Антон Молчанов, Станіслав Кулаєв та Інна Федосієнко провели власні короткі презентації, поділились своїм досвідом релокації та відновлення діяльності. 
Антон Молчанов, засновник та директор компанії Tekstura розповів про досвід переїзду з Луганщини у Львівську область та повноцінне відновлення роботи. Компанія займається виробництвом меблів та текстилю і знаходиться на ринку вже понад 6 років. На жаль, виробництво було повністю знищене, а інше знаходиться під окупацією, тому, релокувати обладнання не вдалось. Незважаючи на необхідність відновлення багатьох аспектів діяльності та обладнання, яке закуповували та накопичували протягом років, продажі та виробничі потужності вже більші ніж, до початку повномасштабної війни. Завдяки фінансовій підтримці від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps вдалось придбати нове обладнання для серійного запуску виробництва текстильних виробів, збільшити обсяги виробництва. підвищити прибутковість та створити нові робочі місця. Мало вплив на виробництво меблів (стільців, ліжок, крісел, диванів) Tekstura Home, запуск виробництва домашнього текстилю Tekstura Linen та м’яких дитячих ліжок і матраців Tekstura Kids.
Про діяльність тм Las Ville, Malvita, що займається виготовленням хлібобулочних та кондитерських виробів на Сумщині поділився Станіслав Кулаєв. Підприємство виробляє борошняні кондитерські вироби, торти і тістечка нетривалого зберігання, печиво тривалого зберігання, листкові вироби, творожні вироби, тістечка заварні з кремом, бісквітні вироби. З перших днів повномасштабної війни бізнес опинився в повній окупації. Пізніше вдалось відновити виробництво та роботу загалом. Завдяки фінансовій підтримці вдалось закупити обладнання, збільшити робочі місця, відновити виробництво хліба та розширити асортимент кондитерських виробів.
Досвідом релокації також поділилась Інна Федосієнко, співзасновниця Фермерського Господарство «Овочі Слобожанщини». Господарство займається вирощуванням овочевих та зернових культур, бульбоплодів та коренеплодів. З перших днів повномасштабної війни опинилося в повній окупації на Харківщині. На сьогоднішній день частково відновлено діяльність на території Івано-Франківської області. Завдяки підтримці Mercy Corps господарство має власний напівпричіп-рефрижератор. Транспортний засіб суттєво допомагає при зборі врожаю в полі та надає можливість не звертатися за послугами перевезення до третіх осіб.
Крім цього учасники шукали точки дотику і перетину діяльності своїх організацій. Обговорили також досвід взаємодії з місцевою владою та інтеграцію до нового місця проживання та ведення бізнесу.
Спікери, які працюють у різних галузях, поділилися досвідом та ідеями, як під час війни налагодити процеси компанії та масштабуватися.
Детальніше про впровадження Lean на виробництві учасники обговорили з Андрієм Дмитрієвим — консультантом Lean Institute Ukraine. Спікер має понад 12 років досвіду розробки та реалізації програм вдосконалення виробничої системи. Працював над Lean-проєктами таких компаній: Нова Пошта, МХП, This is Pivbar, Biopharma, Tribo, Comfy, Centravis, InterAgroPack, Blanche, Юрія-Фарм, Kragelund та ін. Зокрема, розглянули підходи та приклади впровадження технології на різних підприємствах. 
Соломія Возна – Key Account Manager, Expert robota.ua, під час практичної лекції поділилась із власниками релокованого бізнесу аналітикою ринку праці від robota.ua. Обговорили також демографічну ситуацію, активність роботодавців та пошукачів, основні тенденції ринку, а також можливості, які надає robota.ua для пошуку персоналу.
П’ять нових методів, як організувати реалізацію своїх продуктів в українських реаліях 2024 розповіла Людмила Калабуха, адже має досвід 29 років в продажах. Почесна амбасадорка ООН в з розвитку жіночого підприємництва, експерт топових ЗМІ, написала 3 книги про продажі, що стали Кращими Книгами України 2017/20/22.
Про експорт та моделі виходу на зовнішній ринок обговорили разом з Валентиною Ляшенко – менеджер ЗЕД відділу міжнародної співпраці ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Валентина має понад 6 років досвіду комунікації з іноземними партнерами, ритейлом та допомагає їм у доборі українських брендів для співпраці. Під час лекції обговорили також детальніше, як комунікувати з великими іноземними мережами, що важливо враховувати українським компаніям у співпраці з мережами і, що потрібно знати бізнесу перед участю в торговельних виставках.
Підтримка підприємців, які релокувались, є вкрай необхідною для того, аби вони ставали сильнішими і внесли свій позитивний вклад для розвитку економіки та відновлення України. Це розуміємо не тільки, а й партнери, які підтримали нашу спільну зустріч. В якості підтримки учасників Lean Institute Ukraine подарували кожному знижку на навчання у школі розвитку ремонтної служби. robota.ua – українська компанія, яка розвиває інтернет-рекрутмент, надали всім підприємцям, учасникам форуму фірмові подарунки, а також промокоди на знижки і консультації, які допоможуть у підборі працівників на robota.ua
Щиро дякуємо за підтримку такої важливої події нашому партнеру – Центру розвитку інновацій, який наразі підтримує та консультує близько 100 органів місцевої влади щодо адаптації, відновлення та розвитку місцевої економіки, співпраці з бізнесом, у т.ч. релокованим, економічній інтеграції ВПО тощо. Зокрема, шляхом впровадження Економічного профайлу (Vkursi Economy). 
Підсумовуючи форум, зустріч була надзвичайно корисною, адже дозволила не лише познайомитися з іншими організаціями, але й дізнатися про їх роботу та здобутки, збагатити один одного практичними порадами та особливостями діяльності підприємств, які отримали фінансування. 
Сподіваємось, такі зустрічі продовжаться і стануть хорошою традицією для обміну досвідом, а результат – довготривалим!
Організатор заходу ГО West Ukraine Digital в партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps та спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України, яка реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

27.11.2023

Презентували результати в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді»

27 листопада відбулась заключна прес-конференція проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», що реалізовувався від квітня до листопада 2023 р. за підтримки програми EU4Business. На заході підприємцям та всім зацікавленим презентували результати проєктної діяльності в рамках проєкту який реалізовувався та координувався міською радою та Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі. 
Зокрема, в рамках проєкту реалізовано:- інвестиційний паспорт громади м. Тернополя- інвестиційний профайл громади на сайті Тернопільської міської ради- окремий новий розділ «Інвестиційні можливості в громади» в мобільному додатку E-Ternopil- дорожня карта підприємця щодо виходу на нові ринки- аналітичний звіт з оцінкою експортного потенціалу МСП громади та алгоритмом просування продукції поза межами громади- портал для підприємців із функціоналом для подачі документів та отримання рішення за результатом розгляду;- локальний профіль Тернопільської громади та аналітичний звіт загальної характеристики сектору МСП;- надано понад 100 консультацій для діючих підприємців та тих, хто хоче започаткувати власну справу;- проведено навчання:для діючих підприємців «Сталий розвиток бізнесу»;для тих хто тільки бажає започаткувати власну справу «Як побудувати швидко зростаючий бізнес»;- виготовлені навчальні онлайн-курси за відповідними темами, які доступні на освітній платформі центру з не обмеженим доступом.
З вітальним словом виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Ігор Крисоватий:
«Найбільша подяка всім підприємцям та особам, які зацікавились даним проєктом та змогли взяти безпосередню участь. Особливо в Тернопільській громаді роль малого та середнього підприємництва є дуже високою, як для економіки міста, так і загалом для економіки держави. Адже, як тилова область, першочергово, ми повинні працювати над сталим розвитком економіки та підтримкою Збройних Сил України. Зі своєї сторони маємо надію, що таких успішних проєктів буде більше».
Про напрямки роботи, актуальні можливості та доступні інструменти підтримки програми EU4Business для малого та середнього бізнесу розповіла заступниця директора програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» Тетяна Аніщук:
«Наша програма націлена на створення кращих умов для ведення бізнесу в Україні. Великою частиною нашої програми є співпраця з муніципалітетами – це громади, які мають населення від 100 до 250 тисяч. Ми дуже раді, що всі ті заходи, які відповідають цілям нашої програми Тернопільська громада успішно імплементувала і на сьогодні вже є справді цінні результати».
Заступник керівника Фонду розвитку підприємництва, Валерій Майборода, також зазначив, що результати проєкту є досить відчутні і, однозначно, будуть мати довготривалий ефект для розвитку та становлення місцевого бізнесу.
«Цей проєкт дуже цінний для нас, оскільки, завдяки спільній співпраці ми змогли дати підприємцям ту цінність і додану вартість для того, щоб вони могли отримати підтримку, консалтинг, необхідну допомогу у вирішенні своїх питань та створення нових інструментів», – поділилась голова ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ», Оксана Качурівська
Результатами та реалізованими матеріалами в рамках проєкту поділились: Тетяна Корчак – керівниця управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради, Мар’яна Зварич – начальник управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Тернопільської міської ради, а також Наталія Лазарчук – керівниця проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», проєктний менеджер Центру Дія.Бізнес у Тернополі.
Нагадаємо, мета проекту «Обличчя бізнесу в громаді» – створення кращих умов для розвитку підприємництва в громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації, що сприятиме розширенню доступу МСП до нових ринків збуту поза межами громади. 
Довідкова інформація:Захід організувано в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», який реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ

Illustration
Illustration

06.11.2023

Реалізовані матеріали в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді»

В сучасних умовах війни пошук інвестиційних ресурсів для розвитку – дуже складне і актуальне завдання для кожної громади. А проте, коли, як не сьогодні, популяризувати власний інвестиційний потенціал та робити кроки назустріч інвестору?
Саме тому, раді представити: 🔸розроблений інвестиційний паспорт громади м. ТернополяІнвестиційний паспорт – це комплексний інформаційний документ для потенційних внутрішніх та зовнішніх інвесторів, що містить інформацію про громаду, її фактори інвестиційної привабливості та інвестиційні можливості.Документ сприяє тому, щоб підприємці відкрили новий або розширили діючий бізнес в громаді🔸створений інвестиційний профайл громади на сайті Тернопільської міської ради🔸окремий новий розділ «Інвестиційні можливості в громади» в мобільному додатку E-Ternopil�дорожня карта підприємця щодо виходу на нові ринки�аналітичний звіт з оцінкою експортного потенціалу МСП громади та алгоритмом просування продукції поза межами громади
Інвестиційний профайл та розділ в мобільному додатку відображають кредитно-інвестиційну привабливість громади та її інвестиційний потенціал. 
Тут відображена інформація про вільні земельні ділянки, приміщення, інвестиційні проекти, крім того підприємці, а також всі інші зацікавлені особи можуть подати власну інвестиційну ідею та скористатися гідом для інвесторів. 
Це дозволить потенційним підприємцям інвестувати в проекти і, таким чином, брати участь в розвитку громади, налагоджувати ділові зв’язки з партнерами та споживачами, здійснювати оцінку конкурентів та оцінювати власний інвестиційний потенціал.
Ми будемо раді бачити інвесторів серед партнерів, які будуть мати намір вести свій бізнес на території нашої громади!
Всі ці розробки стали можливими завдяки співпраці ГО «Вест Юкрейн Діджитал» спільно з Тернопільською міською радою щодо реалізації проекту «Обличчя бізнесу громаді». Проект направлений на створення кращих умов для розвитку підприємництва в Тернопільській громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації, що сприятиме розширенню доступу МСП до нових ринків збуту поза межами громади.
Матеріали розроблено в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за співфінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua  Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Виконавець грантового конкурсу – Фонд розвитку підприємництва. Виконавець гранту – громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал”.
Зміст інвестиційного профайлу та інвестиційного паспорту є виключною відповідальністю Тернопільської міської ради і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.

Illustration

18-19.08.2023

«Як побудувати швидко зростаючий бізнес» — навчання за підтримки програми EU4Business

Замислюєтесь над тим, аби розпочати власну справу?🤔💼
Успішно реалізувати свою бізнес-ідею в Україні під час війни зовсім не просте завдання 💯 Однак в бізнесі успіх приходить до проактивних підприємців, які йдуть на ризик в будь-який час ⚡
Тож запрошуємо вас на офлайн-курс «Як побудувати швидко зростаючий бізнес»
Навчання міститиме такі теми: 🔹Фінансові та правові аспекти для створення бізнесу; 🔹Тайм менеджмент та секрети успіху; 🔹Надихаюче лідерство в бізнесу; 🔹Ключові аспекти грантрайтингу для бізнесу; 🔹Бізнес модель; 🔹Залучення клієнтів; 🔹Продажі; 🔹Маркетинг бізнесу.
Коли? 18 серпня 14:00-20:00, 19 серпня 10:00-20:00.Формат: офлайн.Де? Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, вул. 15 квітня, 2-м.Участь – безоплатно, за умови попередньої реєстрації за посиланням
Довідкова інформація:Навчальний курс організовується в рамках проєкту «Обличчя бізнесу в громаді», який реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації та курсу є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

Illustration

10, 11, 12.08.2023

«Сталий розвиток бізнесу» — навчання в рамках EU4Business

Проєкт «Обличчя бізнесу в громаді» за підтримки програми EU4Business триває. Раді повідомити про старт нового заходу в рамках нашого проєкту — курсу для підприємців Тернопільської громади 😍
Курс допоможе зрозуміти принципи та переваги сталого підходу у веденні бізнесу:Що саме включає в себе сталий розвиток? Яким чином слід обирати цілі для власного бізнесу? Як інновації можуть допомогти бізнесу зростати? Та яким чином компанії комунікувати та звітувати про свої проєкти?
Серед модулів бізнес-курсу:🔸Алгоритми формування успішного підприємця;🔸Клієнтоорієнтованість;🔸Експортна діяльність;🔸Бізнес-модель;🔸Фандрайзинг для бізнесу;🔸Брендинг та маркетинг; 🔸Сталість та стійкість підприємництва;🔸Управління ризиками.
«Сталий розвиток бізнесу» буде особливо корисним для підприємців, які бажають отримати покроковий гайд адаптації бізнесу в умовах невизначеності.Курс орієнтований на власників малого та середнього бізнесу, яких цікавить:💡подальший розвиток бізнесу;💡створення довгострокових цінностей;💡розбудова функціональних партнерств з усіма зацікавленими сторонами: працівниками, споживачами, громадами тощо.
Коли? 10 серпня 16:00-20:00; 11, 12 серпня 10:00-20:00Формат: офлайн.Де? Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, вул. 15 квітня, 2-м.Участь – безоплатно, за умови попередньої реєстрації за посиланням
Сталий розвиток – це не просто проєкти соціальної відповідальності, відірвані від суті бізнес процесів. Це «must have» для бізнесів, які хочуть масштабуватись, виходити на зовнішні ринки та залучати інвестиції. Тож не проґавте можливість безкоштовно покращити своє підприємство, а хутчіш долучайтесь до курсу!
Проєкт «Обличчя бізнесу в громаді» реалізовує ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації та курсу є виключною відповідальністю ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

IllustrationIllustration

25.07.2023

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps спільно з Вест Юкрейн Діджитал реалізовує програму з фінансової підтримки малого та середнього бізнесу, який вже релокований, або знаходиться в процесі релокації через війну

Нині українським підприємцям, щоб утримати бізнес під час війни, доводиться переїжджати, трансформувати процеси та відкривати нові ринки. Адже на роботу випало чимало випробувань. Тож як отримати фінансову допомогу сьогодні?
Представники малого та середнього бізнесу, які знаходяться в процесі релокації, або вже релокувалися до Київської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей, можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги, яку надає міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України.
Для кого?Програма допоможе бізнесу адаптуватися до мінливих умов та створити або зберегти робочі місця для постраждалого внаслідок бойових дій населення та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Київській областях. Пріоритет надається тим бізнесам, які знаходяться в процесі релокації або вже перемістилися до зазначених областей та потребують коштів для відновлення або розширення своєї діяльності на новому місці.
Сума:Середній розмір фінансової допомоги складає 20 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ, яка надається на придбання основних засобів. Одержувач має здійснити облік, повний розрахунок, та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.
Терміни:лютий - грудень 2023
Умови участі в програмі:- офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;- створення або збереження мінімум трьох робочих місць для ВПО або постраждалого населення;- інвестиція власних коштів у відновлення або розширення бізнес-діяльності в сумі до 50% від суми фінансової допомоги.
Критерії відбору учасників:- чітка аргументація необхідності надання фінансової допомоги;- відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми підтримки;- життєздатність бізнес-ідеї, яка передбачає збільшення прибутку в результаті впровадження;- реалістичність бізнес-плану та чітке розуміння його реалізації;- досвід ведення бізнесу;- відсутність зауважень до ділової репутації заявника.
Зверніть увагу, що подання заявки на участь у цій програмі є можливим лише після обов’язкової реєстрації на головній сторінці https://uerp.mercycorps.org/
Впровадження проєкту здійснює громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал”.
Програма підтримки економічної стійкості України реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

29.06.2023

Вебдоступність & державні онлайн-ресурси

Громадська організація “Вест Юкрейн Діджитал” виступила співорганізатором навчального тренінгу з вебдоступності для понад 120 публічних службовців, що відбувся 29-30 червня у Львові і який було організовано в партнерстві із Львівською обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізовує за фінансування Швеції.
У навчанні взяли участь публічні службовці із обласної, міської та районних рад Львівщини, а також представники різних рівнів органів влади із Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської областей. Протягом двох днів їх навчали, як писати тексти і створювати відео, публікації та вебсайти таким чином, щоб вони були доступними для усіх людей, у тому числі тих, хто не бачить і користується в інтернеті спеціальними допоміжними технологіями – скрінрідерами.
Вебдоступність – це один із ключових напрямків, над яким ПРООН в Україні працює разом із Міністерством цифрової трансформації України. Завдяки спільним зі Швецією зусиллям в останні роки у країні докорінно змінили законодавство, що регулює вебдоступність держсайтів. Так, 15 червня 2022 року в Україні набув юридичної сили новий державний стандарт з вебдоступності, що базувався на прогресивному європейському стандарті EN 301 549. Після ухвалення розробленої Постанови Кабінетом Міністрів України, усі органи виконавчої влади будуть зобов’язані дотримуватися його вимог. А для того, щоб полегшити їх виконання вітчизняним розробникам, Мінцифри та ПРООН в Україні ініціювали перший офіційний переклад українською мовою міжнародних настанов з вебдоступності WCAG, які лягли в основу нового держстандарту. 
На тренінгу було розглянуто аспекти альтернативного тексту, структури і семантики, візуальної доступності, кольору та візуального розташування елементів, зрозумілості тексту, субтитрів та транскрипції, структури та навігації, візуального і користувацького дизайнів, інтерактивних елементів, тестування ресурсів, технічних завдань для забезпечення вебдоступності державних онлайн-ресурсів.Даний захід сприяв можливості навчанню навичок представників органів влади, які допоможуть їм надалі зменшувати бар'єри в питанні доступності державних онлайн-ресурсів і створювати публікації таким чином, щоб ними могли користуватися усі люди, у тому числі із порушеннями зору.
Окремо радимо переглянути онлайн-курс в форматі серіалу «Вебдоступність», де експерти тренінгу в доступній формі більш детально розповідають про всі головні аспекти зазначеної теми. За умови проходження цього курсу є можливість отримати іменний сертифікат та 0,2 бали ЄКТС.  
Для зручності існує й текстовий контент - короткий посібник, створений на основі серіалу. 
Проєкт “Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні” (Проєкт підтримки Дія) реалізується Програмою розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швеції. Проєкт спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Головна мета — підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в країні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.

Illustration

11.05.2023

Обмін досвідом, як він є

Під час панельної дискусії: презентації проєкту «Розвиток бізнесу Північної Тернопільщини» керівниця проєктного офісу Ксенія Качурівська розповіла про можливості для підприємців, реалізовані програми та та основні досягнення центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та West Ukraine Digital. Обмін досвідом саме зараз надзвичайно важливий, оскільки дає змогу почерпнути щось нове.
В рамках співпраці Лановецької міської ради та Програми USAID Програма DOBRE сьогодні відбулось відкриття коворкінг простору для підприємців громади. Вітаємо Лановеччину з відкриттям, пишаємося вами та бажаємо успіхів!

06.05.2023

Дякуємо всім за участь у BraveTe Business Forum!

5 травня у Центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі відбувся BraveTe Business Forum. Оговорили стан та перспективи малого, середнього бізнесу в Україні під час панельної дискусії «Бізнес сьогодні: релокація, виклики і перспективи розвитку»Модераторка – Ксенія Качурівська керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та проєктного офісу West Ukraine Digital ● Валерій Решетняк – СЕО robota.ua ● Тетяна Ситник – дослідницька компанія CBR, партнерка, керівниця напряму В2В і стратегічних досліджень. До 2020 року працювала в дослідницькій компанії GfK● Олена Твердовська – директор департаменту підтримки клієнтів Nova Global● Тарас Фітьо – Сo-owner компанії ТОМ ● Тарас Кутко – СЕО компанії DELTA FOOD Про залучення грантових коштів у бізнес розповіла під час відкритої лекції:● Христина Савуляк – членкиня правління Клуб Ділових Людей Україна, директорка з маркетингу, керівниця програм та проєктів розвитку МСБ
Захід реалізується в рамках проєкту Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) «Розвиток малих та середніх підприємств (МСП): економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW). Форум організовано у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Ініціатором проведення є ГО West Ukraine Digital, за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації та Тернопільської міської ради
Підтримуємо економіку України разом! 

26.04.2023

Вчимося подавати успішні гранти 

Поговорили про можливості грантового фінансування для розвитку малого і середнього бізнесу, філософію донорів та як правильно податися на грант, щоб його виграти.
Спікер: Ірина Мотрін – експерт з грантів, бізнес-маркетолог, власниця маркетингової агенції GO та івент-агенції ESKIZ, за 22-23 роки виграли бізнесу понад 38 млн гривень
Дякуємо спікеру та всім учасникам за участь! До нових зустрічей!  

Освітня подія відбулася у межах програми «Фінансист», що реалізується у рамках тристороннього партнерства мережі центрів Дія.Бізнес, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Mastercard, спрямованого на розвиток і підтримку вітчизняних підприємців

21.04.2023

Стартував проект «Обличчя бізнесу в громаді»

20 квітня відбулась пресконференція з нагоди старту проекту «Обличчя бізнесу в громаді», де підприємцям розповіли про можливості, які можна буде отримати завдяки цьому проєкту у Тернопільській громаді як від міської ради, так і від Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі. Зокрема, передбачені такі заходи проєкту:
● оцінка стану сектора МСП;● оцінка експортного потенціалу сектору МСП громади;● перегляд бізнес-процесів в громаді;● вдосконалення комунікаційної політики;● надання консультацій для діючих підприємців та тих, хто хоче започаткувати власну справу;● проведення навчань для діючих підприємців, для тих, хто бажає започаткувати власний бізнес та ВПО;● виготовлення навчальних онлайн курсів.
Проєкт реалізується з метою створення кращих умов для розвитку підприємництва в Тернопільській громаді, формування інноваційної культури ведення бізнесу та набуття компетенцій комунікації.
Участь у пресконференції взяли: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Ігор Крисоватий, заступниця керівника програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» - Тетяна Аніщук, заступник керівника Фонду розвитку підприємництва - Валерій Майборода, керівниця управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради - Тетяна Корчак, голова ГО «West Ukraine Digital» - Оксана Качурівська. А також більше 40 підприємців, ЗМІ та всіх інших зацікавлених осіб.
Захід організувала ГО «ВЕСТ ЮКРЕЙН ДІДЖИТАЛ», в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

30.03.2023

Захист прав суб'єктів господарської та інвестиційної діяльності під час розслідування кримінальних проваджень

Щоб налагодити діалог та підвищити довіру з боку бізнесу до державних інституцій та не допустити неправомірного втручання правоохоронців у діяльність підприємств відбулась зустріч бізнес-асоціацій з представниками Тернопільської обласної прокуратури з темою: «Захист прав суб'єктів господарської та інвестиційної діяльності під час розслідування кримінальних проваджень».Формування сприятливого інвестиційного клімату і довіри до державних інституцій – необхідні умови для швидкого післявоєнного відновлення України. Адже у всіх нас спільна мета: сильна, економічно розвинена Україна. 
Прокурори поінформували представників бізнес-асоціацій про свою роботу задля захисту підприємців, які чесно й відповідально працюють, сплачуючи податки у державний бюджет. Підприємці розповіли про свій досвід співпраці та висловили свої сподівання на взаємодію із правоохоронцями.
Організатори зустрічі Тернопільська обласна військова адміністрація, Тернопільська обласна прокуратура та центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.

Illustration

18.03.2023

Перший офлайн-модуль візійного жіночого акселератора «Відважна»

У Тернополі відбувся перший офлайн-модуль візійного жіночого акселератора «Відважна». Розпочали навчання, познайомились з учасницями та надихались.Дякуємо за потужний заряд енергії спікерці першого модуля Наталія Заставецька та всім Відважним учасницям.
Проєкт «Відважна» ініційований мережею центрів Дія.Бізнес за підтримки Міністерство цифрової трансформації України і Офіс з розвитку підприємництва та експорту за сприяння глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

23.02.2023

Ще більше ефективних керівників!

22 лютого у нашому центрі натхненні керівники різних сфер діяльності прокачали лідерські компетенції та визначили власний стиль управління під час бізнес-інтенсиву.Навчання проводила: Бізнес-тренер Ольга Добровольська - 12+ років в сфері HR, експерт з навчання та розвитку працівників (понад 850+ навчальних заходів), керівниця HR-агентства Red Berry: робота та кар‘єра Дякуємо спікеру за безцінні знання та цікаве навчання та всім учасникам за участь. Нехай бізнес розвивається!

17.02.2023

Інвестування завжди на часі!

Нещодавно у Дія. Бізнес у Тернополі відбулась відкрита лекція з Максимом Коцко, на якій обговорили тему інвестиції у фондові ринки та як почати, нарешті, інвестувати.  
Дякуємо спікеру та всім учасникам відкритої лекції! 
Освітня подія відбувалась у межах програми «Фінансист», що реалізується у рамках тристороннього партнерства мережі центрів Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard, спрямованого на розвиток і підтримку вітчизняних підприємців.

11.02.2023

Креативний мітап UPgrade креативних індустрій

10 лютого 2023 року в Тернополі було проведено креативний мітап UPgrade креативних індустрій Захід який об'єднав креативщиків, представників бізнесу та просто зацікавлених людей навколо теми розвитку креативного мислення.Що було на заході?● 5 виступів експертів з розвитку креативного мислення● виставка робіт релокованих та місцевих представників креативних індустрій ● понад 100 натхненних учасників заходу в залі та більше 500 учасників в онлайні 
Висловлюємо подяку спікерам, які взяли участь в заході: 
● Andrey Gonkovskiy – підприємець, засновник центру онлайн освіти G-tag, за 5 років діяльності запустив більше 156-ти продуктів, інфлуенсер.● ️Христина Бойко – консультант з комунікацій, співвласниця креативної агенції and action Кураторка курсу «Контент мейкінг» в Український католицький університет UCuniversity● Ярослава Кравченко – ведуча, директорка Дикий Театр, кураторка фонду «Всі по 10»● Taras Kovalchuk – Metaverse стратег та консультант в Pushka.School. Стратег цифрової моди в La Muse та в P.Delayer. Редактор та ведучий ефірів в Futurezine. Партнер з B2B-комунікацій в New Digital Fashion Magazine● Марія Юрчак – кандидатка історичних наук, викладачка IT STEP Academy, Тернопіль, підприємиця, співзасновниця Na пошті. Креативний кластер
Дякуємо учасникам за натхненну атмосферу та розуміння, за те, що були з нами до останнього, за чудові відгуки та підтримку нашої діяльності .
До нових зустрічей у центрі Дія.Бізнес у Тернополі!
Проєктна діяльність Центру Дія.Бізнес у Тернополі виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

29.12.2022

«Роби те, що вмієш найкраще. Там, де зараз можеш»

Протягом 2022 року ми організували та провели 140 подій, які зібрали аж 3544 учасників Серед найбільших та успішних: ● Економічний форум для представників малого, середнього та релокованого бізнесу BraveTe Business Forum: близько 170 учасників, 11 спікерів, 2 панельні дискусії● Тристороннє партнерство Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard:Презентації партнерства: близько 100 учасниківКурс фінансової грамотності для школярів - Фінансист: junior club: 20 учасників● Презентація спільно з Експортно-кредитне агентство - ЕКА нових продуктів: понад 50 учасників● Форум з розвитку економіки Brave Business Forum: понад 100 учасників, 12 спікерів, 2 панельні дискусії● Digital Regions Week у Тернополі за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у партнерстві з Міністерство цифрової трансформації України за фінансової підтримки Швеції Embassy of Sweden in Kyiv: понад 250 учасників, 6 областей, 25 спікерів, 4 панельні дискусії● Відкриття фотовиставки «Нескорені» та творча зустріч з фотографами Костянтином та Владою Ліберовими Liberov Photographer: близько 100 учасників● Проведено двічі експрес-курс про гранти для бізнесу, де взяло участь близько 600 підприємців● На базі центрів Дія.Бізнес у Тернополі та Ужгороді проведено бізнес-курс «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності»● Проведено 23 бізнес-сніданки – простір для обміну досвідом, ідеями, ноухау розробками, а також можливість знайти партнерів для бізнесу, познайомитися з експертами та розширити коло спілкування за інтересами
Головні підсумки:●  Реалізували ініціативу в рамках програми EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH направлену на допомогу в релокації бізнесу в західні регіони України●  Організовано близько 100 заходів, націлених на допомогу місцевим та релокованим підприємцям щодо адаптації, відновлення та продовження ведення підприємницької діяльності● Реалізували ініціативу в межах програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit(GIZ) GmbH● В рамках проекту реалізовано 3 програми з розвитку бізнесу для підприємців за напрямками експорту, жіночого підприємництва та грантів для бізнесу.
За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на базі центрів Дія.Бізнес у Тернополі та Дія.Бізнес в Ужгороді надається підтримка у розбудові інклюзивної бізнес-спільноти в Тернопільській та Закарпатській областях шляхом постійної консультативно-просвітницької підтримки переміщених МСП та ВПО з питань розвитку бізнесу з особливим акцентом на напрямки креативного сектору. Також надається підтримка у напрямі соціально-економічної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.- В рамках проекту вже проведено 26 освітніх подію з розвитку підприємницької діяльності- Проведено навчальні сесії з напрямків креативного сектору для 50 представників місцевої та релокованої молоді.- Створено у Тернополі простір коворкінгу «Резиденція» для представників креативного сектору- Надано 10 робочих місць представникам ВПО зі сфери креативних індустрій.
Пишаємося, що попри всі труднощі, Дія. Бізнес у Тернополі із ще більшим завзяттям продовжили розвивати нашу спільну справу, працювати над розвитком підприємництва в Україні та досягати нових успіхів. 
Війна змінила устрій нашого життя, але не змінила місію Дія.Бізнес: «Зробити Україну – країною підприємців». Тож, продовжуємо працювати, запускати проєкти та освітні події, консультувати та допомагати українському бізнесу тримати сильний економічний тил і, разом з тим, будувати нову, сильну і дієву Україну! 

28.12.2022

У Тернополі створено обласний дата-центр

Створення дата-центрів з новітніми технологіями є важливим кроком у напрямку забезпечення надійності та безпеки даних у цифровому світі.
Саме тому за ініціативи Департаменту цифрової трансформації Тернопільської обласної військової адміністрації та співпраці з Державним архівом Тернопільської області, створено обласний Центр обробки даних (дата-центр). Партнерами зі створення дата-центру стали Проєктний офіс West Ukraine Digital та компанія Visa.
Основна мета створення обласного дата-центру - це створення єдиного місця для розміщення серверних потужностей органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Тернопільської області. 
Також у створеному дата-центрі є можливість розгорнути свої інформаційні системи органам органам місцевого самоврядування та обласним військовим адміністрація з територій, де тривають бойові дії або релокувати своє серверне обладнання.
Серед переваг обласного дата-центру: ● безпечне розташування в центрі заходу України;● централізована цілодобова система моніторингу фізичної безпеки та фізичного доступу;● якісна інженерна інфраструктура;● наявність необхідних телекомунікацій;● цілодобова технічна підтримка.
Розташування всіх потужностей в одному місці суттєво зменшить витрати на утримання та обслуговування серверів, спростить організацію захисту інформації, а за рахунок віртуалізації серверів їх ресурс використовуватиметься більш якісно.

27.12.2022

Розвиток бізнесу за рахунок грантів

Днями відбулась подія під час якої говорили, як розвивати бізнес за рахунок грантів. Малий та середній бізнес переживають нелегкі часи, але продовжують працювати. В сьогоденних реаліях продовжувати працювати = підтримувати економіку = допомагати країні. UKRSIBBANK та Mastercard започаткували ініціативу з підтримки фізичних осіб-підприємців, у рамках якої розігрують грошові заохочення для бізнесу на суму 1 500 000 гривень . Освітня подія відбулася у межах програми «Фінансист», що реалізується у рамках тристороннього партнерства мережі центрів Дія.Бізнес, Ukrsibbank BNP Paribas Group та Mastercard, спрямованого на розвиток і підтримку вітчизняних підприємців.
Дізнатись більше, як отримати заохочення для бізнесу: https://ukrsibbank.com/lpage/granti-dlya-pidtrimki-biznesu/

12.12.2022

Відкриття фотовиставки «Нескорені» у Тернополі від одеських фотографів Костянтина та Влади Ліберових

Нескореність – наш вибір!У неділю, 11 грудня 2022 року, відбулось Відкриття фотовиставки «Нескорені» у Тернополі від одеських фотографів Костянтина та Влади Ліберових:«Наша глобальна мета – щоб про війну в Україні ніхто не забув. Так, можливо, у нас немає таких ексклюзивів, як у великих інформаційних агенцій, натомість у нашій роботі багато щирості. Головне, чого ми досягли на сьогодні – це довіра з боку військовиків. Хлопці вже не бояться нас пускати туди, де перебувають, і показувати свій побут. Вони знають, що ця інформація залишиться конфедиційною, а світлини стануть частиною їхніх сімейних архівів, а не надбанням громадськості. Наше єдине прохання – говоріть про війну, не забувайте про військових та людей, які постраждали. А ми щасливі, адже разом і продовжуємо займатися улюбленою справою, хоч і в новому ключі» Автори фотографій Ліберов Костянтин і Vlada Liberova – українські фотографи, що з початком війни документують воєнні злочини, та діляться з нами фотографіями з епіцентру війни у реальному часі. Їхні фотографії неодноразово публікуються у соціальних мережах та друкованих виданнях в українських та міжнародних ЗМІ. Основна ідея фотовиставки – продовжувати підтримувати увагу суспільства до війни і голосно говорити про наслідки військових дій, через документальну фотографію, задля рефлексії та переосмислення
Фотовиставку «Нескорені» організовано Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі в партнерстві з ГО Creative Hub "Osadchi" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

10.11.2022

Бізнес-курс «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності» завершено!

Бути підприємцем - це мати сміливість, впевненість у собі, не боятися змін.
Вітаємо всіх випускників бізнес-курсу «Стратегія зростання бізнесу в умовах невизначеності».Бажаємо всім ще більшої сміливості у розвитку ваших бізнесів!Бізнес-курс відбувався з 19 жовтня по 9 листопада 2022 року та складався з 10 модулів.
Отримайте більше знань разом з Дія.Бізнес! 
Проєктна діяльність Центру Дія.Бізнес у Тернополі виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

05.11.2022

У Тернополі відбувся форум регіональної цифрової трансформації Digital Regions Week

4 листопада 2022 року у Тернополі відбувся форум регіональної цифрової трансформації в рамках українського тижня регіональної цифрової трансформації Digital Regions Week. 
У форумі взяли участь представники малого та середнього бізнесу, власники технологічних компаній, представники органів влади та органів місцевого самоврядування, а також всі, хто цікавиться цифровою трансформацією.
«Цифрова трансформація регіонів є одним із пріоритетних напрямів роботи Мінцифри. Саме тому вже досить тривалий час ми працюємо над тим, щоб у кожній області були CDTO чи цифрові лідери, які допоможуть пришвидшити зміни у сфері цифровізації в кожному куточку України. В умовах війни вона особливо необхідна для забезпечення функціонування інфраструктури, безперебійного доступу до освіти та навчання, надання медичних послуг, покращення кібербезпеки та підтримки економічного фронту країни загалом. Чи потрібна цифровізація вашій громаді? Сподіваюся, що регіональні форуми Digital Regions Week – спрямують вас до цього. Цифровізуймося разом!», – зазначила Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Володимир Брусіловський, керівник «Проєкту підтримки Дія», наголосив, що разом із цифровізацією державних послуг важливо не забувати про забезпечення їх доступності – аби усі громадяни могли скористатися новими інструментами, які створюють у державі.
«Цифровізація державного управління допомагає підвищувати прозорість, ефективність та якість надання державних послуг для громадян. Саме тому Програма розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції прагне продовжувати підтримувати Міністерство цифрової трансформації України у розробці нових електронних послуг, дбаючи про їхню доступність, аби користатися із надбань цифрової трансформації могли усі українці», – сказав він.Форум відбувся за участі CDTO та представників Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької та Рівненської обласних військових адміністрацій. Під час форуму обговорили ключові питання щодо досягнення громад на шляху до цифровізації, підтримки та розвитку цифрових проектів у громадах та містах, цифрової доступності та глобалізації. 
Сергій Надал, міський голова Тернополя:«Цифровізація – це одне із стратегічних завдань, а тим більше в умовах війни. Розвинені регіони у галузі цифровізації важливі для прогресивного руху в секторальних напрямах — економіці, інфраструктурі, освіті й медицині, транспорті, туризмі та безпеці, а також є запорукою стабільності економіки та розвитку країни в цілому. У Тернополі ми особливо приділяємо увагу електронній участі громадян і тепер важливо, щоб до таких можливостей могли долучитись всі без винятку».
Форум став майданчиком для взаємодії де національні та регіональні лідери змогли зустрітись та обговорити нові ідеї у сфері цифрового розвитку України. 
Михайло ГАПУЛА, заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO):«Сьогоднішня подія – це нова можливість аби розширити горизонти співпраці західного регіону та взяти вектор на розвиток економіки та цифровізації в умовах релокації українського бізнесу та розвитку громад».
В рамках форуму відбулось підписання меморандуму про співпрацю West Ukraine Digital з Хмельницькою та Рівненською обласними військовими адміністраціями. А також презентації нового проєкту Smart Region, що пропонує West Ukraine Digital в колаборації з партнерами та дата-центру у Тернополі.
Оксана Качурівська, керівниця проєктного офісу West Ukraine Digital, керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес:«Smart Region стане логічним кроком у розвитку електронних сервісів кожного міста. Це інтеграція порталу міста в багатофункціональний додаток, який поєднує в собі платіжний засіб і портал містянина для взаємодії з владою, отримання міських сервісів, послуг та активну участь у житті міста».
Навіть прості рішення можуть суттєво покращити життя громади. Не завжди впровадження е-інструментів вимагає значних коштів, часом достатньо почати з масштабування вже доступних цифрових сервісів.
Організатор заходу: проєктний офіс West Ukraine Digital спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.Форум організовано за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за фінансової підтримки Швеції.

04.11.2022

У Тернополі відбувся форум Brave для підприємців: обговорили релокацію і діяльність під час війни

3 листопада 2022 року в готельно-ресторанному комплексі Avalon Palace у Тернополі відбувся Brave Business Forum, в якому взяли участь представники бізнесу із західних та центральних областей України. Під час форуму власники підприємств обговорювали проблеми бізнесу в умовах війни. Програма форуму складалась з двох тематичних блоків, присвячених комунікації щодо релокації бізнесу в західні регіони і презентації результатів досліджень від представників аналітичних установ. 
Спікери, які працюють у різних галузях, поділилися досвідом та ідеями, як під час війни вести власний бізнес.
Під час форуму директор ДУ «Офіс розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов зазначив, що західні регіони перейняли ініціативу від східної та центральної частин України в плані розвитку та релокації бізнесу. За релокацією, темпами реєстрації бізнесу і часткою працюючих підприємств лідери зараз — Львівська, Хмельницька, Тернопільська, Закарпатська області
«Всі поставили собі правильне питання: а яку Україну ми хочемо почати будувати після нашої Перемоги над агресором? Що нам робити з економікою в час війни? Оскільки майбутня конкурентоспроможна Україна повинна органічно вписатися у майбутній світ, творячи його, то потрібно зрозуміти сьогоднішні основні тенденції його розвитку», – заявив Степан Куйбіда, директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації
Сьогодні український бізнес тримає на своїх плечах економіку нашої держави. Найкращі послуги, найякісніші товари, найшвидший сервіс – усе це про наших сміливих підприємців.
«Як адаптуватися до великої кількості людей і нового бізнесу, які умови може створити регіон, щоби ця кількість збільшувалася? Для цього ми організували таку подію. Кожна криза — це також час для змін, трансформації та зростання. Для справжніх змін, для того, щоб адаптувати свій бізнес до нових економічних реалій, щоб стати кращими, ефективними, конкурентними та стійкими, потрібна справжня сміливість. Адже саме сміливість українських підприємців допомагає тримати економічний фронт», — зазначила Оксана Качурівська, керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, керівниця проєктного офісу West Ukraine Digital.
Такі події є важливими, оскільки дозволяють отримати концентровані знання, якісне середовище для спілкування з найкращими експертами. Зрозуміло, що економіка у важкому стані, багато викликів. Якщо ми не будемо концентруватись на створенні конкурентоздатності, то навіть, коли все закінчиться і в країні стане краще, за один день цього не зробити.
Володимир Глащенков, голова Наглядової ради компанії Молокія, зауважив:«Ми 30 років незалежності прожили в парадигмі локальних людей, активних еліт і невідкритості до людей, які приїхали з інших регіонів. Зараз нам дуже швидко треба змінити парадигму, привчитися до того, що інші люди, але з вірою в Україну, — наші. Це — виклик. І разом з ними, з переміщеними людьми, ми можемо зробити більше, ніж без них»
Ініціатором проведення є проектний офіс West Ukraine Digital спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі. Партнерами проведення стали компанія Молокія, Visa та ПриватБанк.Захід проводився за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації та Тернопільської міської ради.

29.10.2022

Цифровізації 2023 бути!

27 – 28 жовтня 2022 року у офлайн форматі відбулась внутрішня стратегічна сесія «Регіональна цифровізація 2023» щодо цифрового розвитку регіонів для представників з різних куточків України.
Учасниками від Тернопільщини були заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації (CDTO) Михайло Гапула, радник голови Тернопільської обласної військової адміністрації з питань цифровізації Олександр Терещенко та керівниця проєктного офісу West Ukraine Digital Оксана Качурівська.
Вдалося підсумувала зроблене за 2022 рік та напрацювати майбутню стратегію розвитку кожного регіону.  
Команда West Ukraine Digital представила проєкти Дата-центру та власну, розроблену спільно з партнерами, концепцію Smart City. 
Цифрова трансформація в регіонах України залишається пріоритетом Мінцифри та регіональної політики. В умовах війни цифровізація необхідна для забезпечення функціонування інфраструктури, безперебійного доступу до освіти й навчання, надання медичних послуг, покращення кібербезпеки та підтримки економічного фронту країни загалом.

07.10.2022

Меморандум про розвиток середовища для IT-бізнесу

З початком активних бойових дій на території України функціонування бізнесу потребувало нестандартних рішень, переміщенні підриємства - відновлення та перезапуску.   Відтак, частина харківських айтівців релокувалась на Захід країни для продовження своєї діяльності. Тернопільщина стала надійним тилом та місцем подальшої роботи для Kharkiv IT Cluster.    Відтепер, ГО «Вест Юкрейн Діджитал» та Kharkiv IT Cluster об’єднались та продовжують спільно розвивати економіку країни.  Наразі ГО «Вест Юкрейн Діджитал» та Харківський ІТ Кластер підписали Меморандум про розвиток технологічної середовища в Тернопільській, Львівській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.  Напрями співпраці передбачають підтримку релокованих ІТ-компаній, впровадження цифровізації у процеси діяльності підприємств та технологічний розвиток малого та середнього бізнесу.  Водночас така співпраця сприятиме спільним освітнім ініціативам та заохочуватиме молодь до перспектив та можливостей в IT.  Отож продовжуємо працювати далі та разом рухаємося до перемоги. Все буде Україна!


Меморандум про міжрегіональне співробітництво підписано!

Відтепер чотири західні області: Львівська, Тернопільська, Чернівецька та Івано-Франківська об'єднались із громадською організацією «Вест Юкрейн Діджитал» задля всебічного цифрового розвитку економіки регіонів.
Підписання меморандуму передбачає розробку та реалізацію спільних ініціатив у сферах:- цифровізації;- інформаційно-комунікаційних технологій;- інновацій підприємництва та бізнесу.
Разом переможемо!

23.09.2022

West Ukraine Digital запускає проект Резиденція

Аби надати підтримку в розбудові креативної бізнес-спільноти в Тернопільській області, West Ukraine Digital запускає проект Резиденція, в рамках проєктної діяльності Центру Дія.Бізнес у Тернополі. 
В межах Резиденції буде доступно: - безкоштовний коворкінг для релокованих представників креативних індустрій, робочі місця якого вже оснащені сучасною комп‘ютерною технікою та відповідним мерчем;- тренінги та навчальні сесії з напрямків креативного сектору для представників місцевої та релокованої молоді регіону;- виставка робіт талановитих людей креативної сфери в рамках підсумкованої конференції.
Тож запрошуємо представників креативного сектору, які переїхали до Тернополя взяти участь в проекті та скористатися можливостями в Центрі Дія.Бізнес у Тернополі.
Проєктна діяльність Центру Дія.Бізнес у Тернополі виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


21.09.2022

West Ukraine Digital розпочинає роботу над новим великим проектом

West Ukraine Digital розпочинає роботу над новим великим проектом, з нагоди запуску якого 20 вересня 2022 року було проведено прес-конференцію, де було презентовано проєктну діяльність Центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі та Ужгороді.
Під час прес-конференції обговорили деталі подальшої роботи центрів Дія.Бізнес, які працюватимуть над розбудовою бізнес-спільноти в Тернопільській та Закарпатській областях. Центри надаватимуть консультативну підтримку переміщеним підприємствам, допомагатимуть їм адаптуватися до нового середовища та відновити ефективну роботу. Особливий акцент буде на допомозі креативному сектору.
Пріоритетні напрямки роботи центрів: - підтримка та розвиток бізнес-середовища в регіоні; - освітні програми з розвитку бізнесу для переміщених підприємств;- консультаційна підтримка щодо старту та ведення бізнесу;- курси, тренінги для представників креативного сектору;та багато іншого.
Привітав початок такої важливої ініціативи постійний представник в Україні Бюро USAID з ініціатив перехідного періоду, Шадрах Людеман.
Прес-конференція відбулась за участі: Андрій Ремізов - в.о. директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» Ігор Крисоватий - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Устенко - заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Галина Воляник - директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА Ксенія Качурівська - керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, керівниця проєктного офісу West Ukraine DigitalЛеся Кайнер - керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді.
ГО «Вест Юкрейн Діджитал» є виконавцем проєктної діяльності Центру Дія.Бізнес у Тернополі та Ужгороді, що виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

30.08.2022

Допомога родинам - переселенцям

Невдовзі вже має розпочатися черговий навчальний рік для школярів та студентів.
West Ukraine Digital аби допомогли одній із родин-переселенців передала у користування ноутбук для хлопчика-школяра Романа з м. Харкова.
Підтримувати один одного, допомагати, волонтерити, донатити - це надважливо у такий непростий час! 
Разом ми сила, разом переможемо!







30.08.2022

West Ukraine Digital продовжує започаткувавати нові партнерства

Нещодавно було укладено Меморандум про співробітництво між МТБ БАНК та West Ukraine Digital.
Мета співпраці полягає у започаткуванні партнерських відносин для підвищення інноваційного розвитку в інтересах зростання економіки в західному регіоні України. Під час реалізації співпраці будуть застосуватися сучасні інформаційно-комунікаційні технології та засоби цифрової трансформації.
МТБ БAНК та West Ukraine Digital будуть спільно працювати над виконанням завдань цифрової трансформації розвитку регіону, а саме над:   впровадженням відкритих даних та аналітики;  покращенням інвестиційного клімату;   підвищенням рівня розвитку безпечності та доступності банківських послуг для громадян України.Крім того, працюватимуть над виявленням актуальних проблем функціонування банківської системи та розроблятимуть цифрові інстументи, спрямовані на їх вирішенння.
Тож така співпраця буде націлена на побудову партнерських відносин, діджиталізації та максимальній автоматизації процесів, постійному інноваційнному зростанні банківських технологій, що забезпечить швидку адаптацію під мінливі умови фінансового ринку.

27.08.2022

У Тернополі відбувся економічний форум BraveTe для підприємців

26 серпня у Центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі відбувся BraveTe Business Forum на який з’їхалися представники бізнесу із західних та центральних областей України. Під час форуму власники підприємств обговорювали проблеми бізнесу в умовах війни. Програма форуму складалась з двох окремих тематичних блоків присвячених релокації талантів та бізнесів і ринку HoReCa під час війни. На форумі виступали одинадцять спікерів, які працюють у різних галузях. Промовці ділилися досвідом та ідеями, розповідали, як під час війни вести власний бізнес.
З вітальним словом виступив Михайло Гапула, заступник голови Тернопільської обласної військової адміністрації:– Ми зацікавлені в тому, щоб підприємці нашої області мали можливість продовжувати свою діяльність та розвиватися, навіть при нестабільній ситуації в країні. Такі заходи направлені на те, щоб дати підприємцям та власникам бізнесу натхнення і мотивацію для подальшого удосконалення. У час війни економіка є тим рушієм, що наближає нашу перемогу.
Для участі у форму зареєструвались близько 170 учасників.
Українці діляться на сміливих та дуже сміливих. Адже саме сміливість українських підприємців допомагає тримати економічний» фронт. Тому символічною стала назва Форуму – BraveTe.
- Захід України сьогодні має важливу місію. Він повинен змінити свою реальність і адаптуватися до нових умов. Тому що на сьогодні багато підприємств, людей, переселенців переїхали в Тернопіль. Наше завдання – скомунікувати цих підприємців між собою в рамках форуму. Поговорити про те, як в місті й області мають працювати в цьому напрямку. Як адаптуватися до великої кількості людей і нового бізнесу, які умови може створити регіон, щоби ця кількість збільшувалася? Для цього ми організували таку подію, - зазначила Оксана Качурівська, керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, керівниця проєктного офісу West Ukraine Digital
У цей непростий час ми маємо розуміти важливість функціонування підприємств. Такі події є новими можливостями для Тернопілля, адже лише розширюючи горизонти співпраці ми зможемо розвиватися та бути європейською державою.
Організували бізнес-форум за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації, Тернопільської міської ради, а також генерального партнера – компанії «Молокія». Підтримку в організації надали компанія Visa і «ПРИВАТБАНК».


Illustration

06.08.2022

Участь в Економічному форумі в м. Люблін (Польща)

West Ukraine Digital взяв участь в Економічному форумі, який відбувся 6-7 червня в рамках цьогорічного Конгресу місцевого самоврядування трьох морів в м. Люблін (Польща).Під час Конгресу були обговорені важливі питання щодо співпраці регіонів у зоні Ініціативи трьох морів в умовах війни в Україні.Зокрема, West Ukraine Digital долучився до онлайн-зустрічі з польськими партнерами - Agnieszka Gąsior-Mazur – Prezes Stowarzyszenia з The Lublin Business Club association у форматі В2В, під час якої вдалося обмінятися досвідом, контактами та інформацією з перспективою започаткування співпраці в галузі цифрової безпеки, відкритих даних, розробки та підтримки в реалізації спільних проєктів в сфері цифрової трансформації.Дякуємо польській бізнес-спільноті, що всебічно підтримує та надає допомогу українським підприємцям у відновленні економіки! Разом переможемо!

Illustration

05.08.2022

West Ukraine Digital започатковує нові партнерства

Адже прагне більш ефективніше реалізовувати спільні проекти разом з партнерами.Саме з такою метою West Ukraine Digital уклав Меморандум про співпрацю з компанією Greennet.Це компанія, яка впроваджує ІТ-рішення найкращих світових виробників, що дозволяє легко оптимізувати процеси в регіоні.Тож така співпраця буде націлена на розробку, впровадження та застосування таких ІТ-продуктів, які допоможуть бізнесу адаптуватися та запустити нові діджитал бізнес-процеси.West Ukraine Digital продовжує підтримувати економічний фронт🇺🇦 та робить все аби рівень розвитку цифровізації в західному регіоні України зростав.


29.07.2022

Переходь на українські сервіси!

Сьогодні гостро постає питання як правильно здійснити заміну російського сервісу та перейти на технічне забезпечення українського виробництва.Розпочинаємо роботу над втіленням одного з таких проектів - Ukrainian Medical CRM.Мета проекту - автоматизувати управління роботи ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної лікарні, розробивши під них аналог російського сервісу на CRM-систему українського виробництва.Реалізовуємо проєкт з компанію Eservia. В результаті шляхом застосування цифрових рішень в налагодженні процесів діяльності автоматизуємо та оптимізуємо роботу jртопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної лікарні.

04.07.2022

Підписано Меморандум про співпрацю між департаментом цифрової трансформації ТОВА

20 червня для посилення співробітництва підписано Меморандум про співпрацю між департаментом цифрової трансформації Тернопільської обласної військової адміністрації та громадською організацією "Вест Юкрейн Діджитал". Укладення Меморандуму є основою для розширення співпраці та сприятиме обміну інформацією і взаємній підтримці, а також встановленню тісніших зв'язків у напрямку цифрової трансформації, зокрема, в галузі створення Міжобласного датацентру - безпечного простору з відповідними технічними і безпековими умовами, де б ОДА могла розмістити свої сервери та надати послугу з колокації для територіальних громад області.






Illustration

02.07.2022

Спільно до цифрового розвитку та перемоги!

1 липня 2022 року команда проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал передала ноутбуки та мобільні LTE роутери для ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної клінічної лікарні. Прийняв необхідну допомогу завідувач відділенням, лікар ортопед-травматолог Гаріян Сергій Васильович. Техніку вдалось зібрати завдяки підтримці партнерів та меценатів. Команда Проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал і надалі підтримуватиме збір гуманітарних технічних засобів для передачі куди це гостро необхідно, для підтримки діяльності обласних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.Слідкуйте за новинами та дізнавайтесь про наші проєкти з цифровізації першими!  
Сергій Гаріян Тернопільська обласна клінічна лікарня

Illustration

02.07.2022

Сприяємо цифровому розвитку Тернопільщини!

1 липня для для потреб внутрішньо-переміщених осіб, які знаходяться в Марійському духовному центрі “Зарваниця” команда проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал передала ноутбуки та мобільні LTE роутери. Зараз дуже важливо модернізувати більшість послуг та оцифрувати їх, щоб зробити їх набагато простішими у використанні. Техніку вдалось зібрати завдяки підтримці партнерів та меценатів. Команда Проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал і надалі підтримуватиме збір гуманітарних технічних засобів для передачі куди це гостро необхідно, для підтримки діяльності обласних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.Працюємо на перемогу! 
Марійський духовний центр "Зарваниця"






30.06.2022

Разом до цифровізації західного регіону!

29 червня у Тернополіі відбулась зустріч керівниці Проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал Оксани Качурівської з представниками ПАО “МТБ Банку” , а саме: Юрій Кралов – голова правління, Дмитро Ткаченко – керуючий відділення у Львові, Олександр Борисов – керуючий відділення у Харкові. Нещодавно МТБ Банк став партнером з відкриття проєктного офісу. Під час зустрічі обговорили перспективу та можливості подальшої співпраці. Основне завдання і мета партнерства – сформувати інституційну та бізнес-спроможність західного регіону, направити зусилля на його розвиток. Зустріч відбулась в центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.Щиро дякуємо за таку цінну підтримку діяльності нашого проєктного офісу!Запрошуємо до співпраці регіони, громади, технологічний бізнес та стартапи заради спільного розвитку цифрових проєктів західного регіону та України загалом.
ПАО МТБ Банк

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

27.06.2022

За підтримки Мінцифри та Visa відкрили проєктний офіс West Ukraine Digital

Розвинений регіон у галузі цифровізації важливий для прогресивного руху в секторальних напрямах — економіці, інфраструктурі, освіті й медицині, транспорті, туризмі та безпеці, а також є запорукою стабільності економіки та розвитку країни в цілому. 
23 червня 2022 року офіційно відкрився проєктний офіс West Ukraine Digital у центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі. 
Проєктний офіс сприятиме цифровій трансформації на регіональному та місцевому рівнях та охоплюватиме 4 області Заходу України — Тернопільську, Львівську, Чернівецьку та Івано-Франківську.
Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції: «Через війну багатьом підприємцям довелося здійснити релокацію свого бізнесу. Відкриття проєктного офісу West Ukraine Digital сприятиме розвитку бізнесу та процесам цифрової трансформації на Заході України. Це дійсно масштабний проєкт, адже до нього увійшли чотири області. У нас вже є хороший приклад роботи проєктного офісу на Черкащині, який успішно реалізував низку проєктів із цифровізації регіону. Серед переваг для жителів західних областей України — розвиток IT-інфраструктури, автоматизація роботи місцевих органів влади, а також реалізація проєктів у сферах освіти, екології, економіки, медицини, туризму, відкритих даних і безбар'єрності. Я переконана в тому, що завдяки роботі West Ukraine Digital західний регіон України стане ще більш привабливими та цікавими для інвесторів і партнерів».
Пріоритетні напрямки роботи проєктного офісу West Ukraine Digital: ● підтримка та розвиток бізнес-середовища в регіоні; ● підготовка та розвиток проєктів цифрової трансформації галузей регіону; ● підтримка та промоція інноваційних проєктів.
Михайло Гапула, заступник начальника Тернопільської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації: «Ініціатива створення проєктного офісу була своєчасною реакцією на виклики суспільства ще до війни. Саме успішні приклади створення подібних інституцій в інших регіонах підштовхнули нас до створення офісу в Тернополі. Перед офісом поставатимуть завдання з реалізації проєктів цифрового розвитку, співпраці з обласними адміністраціями, територіальними громадами, приватними інституціями та бізнес-установами, аби повною мірою реалізовувати завдання, які ставить перед ним Міністерство цифрової трансформації та області, які увійшли в офіс».
Світлана Чирва, віцепрезидент і регіональний менеджер Visa в Україні: «Цифрова трансформація — у центрі стратегії українського уряду до та під час війни. Це не лише наявність певної техніки, а й насамперед доступ із можливостями для швидкого і, головне, якісного надання послуг. Ми пишаємося тим, що підтримуємо відкриття проєктного офісу West Ukrainian Digital. Цей проєкт продовжить успішну співпрацю Visa щодо цифрового розвитку в партнерстві з Мінцифрою, а також облдержадміністраціями».
Оксана Качурівська, керівниця проєктного офісу West Ukraine Digital: «Основним нашим гаслом стане створення проєктів, що випереджають час! Одним із перших таких проєктів офісу стане Міжобласний датацентр — “безпечний” простір із відповідними технічними та безпековими умовами, де б ОДА могла розмістити в єдиному просторі свої сервери та надати послугу з колокації для територіальних громад області. Надалі офіс буде реалізовувати проєкти цифрового розвитку регіону, співпрацювати з інвесторами, кредиторами та бізнесом у реалізації їхніх ініціатив».

Проєктний офіс West Ukrainian Digital створено за підтримки компанії Visa.Трансляцію офіційного відкриття можна переглянути на Facebook-сторінці


Illustration
Illustration
Illustration

27.06.2022

Зустріч заступників голів обласних державних адміністрацій з питань цифрової трансформації у Тернополі

23 лютого, за день до початку повномасштабної війни з росією, у Тернополі відбулась зустріч заступників голів обласних державних адміністрацій з питань цифрової трансформації Тернопільської - Михайло Гапули, Львівської - Олександр Кулепін, Івано-Франківської - Богдан Футерко та Чернівецької областей - Роман Скигар. Зустріч відбулась в центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.
Під час зустрічі обговорили перспективу та можливості створення Західно-українського проєктного офісу - Вест Юкрейн Діджитал під егідою Міністерства цифрової трансформації України. Основне завдання яке стоятиме перед майбутнім офісом стане розвиток цифрового середовища західного регіону, підтримка цифрової трансформації регіону, формування західноукраїнський центр інновацій та цифризацій, об'єднання зусиль заради простих та швидких цифрових рішень.

Вже зараз, ми відкрили проєктний офіс “Вест Юкрейн Діджитал” в нових реаліях, проте з тою ж наснагою до розвитку.
Запрошуємо до співпраці регіони, громади, технологічний бізнес та стартапи заради спільного розвитку цифрових проєктів західного регіону та України загалом.


Illustration
Illustration

11.06.2022

Працюємо над підтримкою східних регіонів!

10 червня спільна команда Департаменту цифрової трансформації Тернопільської ОВА, КУТОР “Тернопільський інформаційно-аналітичний центр” та проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал передали необхідну для відновлення функціонування техніку для Харківської обласної військової адміністрації. Гуманітарний вантаж складався з технічних засобів, необхідних для відновлення роботи, підключенні інтернету та продовження діяльності Харківської ОВА, а саме: монітори, комутатори, комп'ютери. Техніку вдалось зібрати завдяки підтримці партнерів та меценатів.Команда Проєктного офісу Вест Юкрейн Діджитал і надалі підтримуватиме збір гуманітарних технічних засобів для передачі на схід, куди це гостро необхідно, для підтримки діяльності обласних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.Спільним зусиллями заради цифрового розвитку та перемоги!Особлива вдячність за логістичну підтримку в транспортуванні техніки на схід - Ярослав Колодій та керівниці Харківського IT Cluster - Ользі Шаповал.

Illustration
Illustration

27.05.2022

Офіс з розвитку підприємництва та експорту й Дія.Бізнес запускають інноваційний формат гарячої лінії — віртуальний центр Дія.Бізнес

Вимушені переселенці з України в європейських країнах часто стикаються з браком інформації про правила й процедури оформлення власного перебування, реєстрації бізнесу, працевлаштування та отримання допомоги.


Наразі це все! Слідкуйте за оновленнями